به گزارش خبرگزاری برنا ، بر اثر بارندگی چند روز اخیر در  جنوب سیستان وبلوچستان و طغیان رودخانه های محلی علاوه بر مسدود شدن برخی از محورهای ارتباطی شاهد آبگرفتگی شدید معابر و قطع درختان نیز بودیم که این مهم به دلیل ضعف در زیرساخت ها منجر به قطع چندین ساعته برق و بروز مشکلاتی برای شهروندان نیز شد.

رحیم بخش پاک اندیش، فرماندار قصرقند  با اشاره به اینکه بارندگی و طوفان شب گذشته موجب آبگرفتگی شدید معابر و قطع درختان در این منطقه شده است، گفت: این بارندگی دیروز ساعت 17 منجر به طغیان رودخانه بزرگ کاجو و  قطع ارتباط 40 روستای بالادست و پایین دست این رودخانه با مرکز شهرستان شد.

وی با بیان اینکه کارشناسان مربوطه در حال برآورد خسارات می باشند، ادامه داد: به محض فروکش کردن آب راهداران اقدام به بازگشایی راه ها خواهند کرد، در آغازین ساعات بارندگی با قطع برق مواجه بودیم که فورا رفع شد.

پاک اندیش همچنین از شهروندان خواست تا از تردد و توقف در بستر و حاشیه رودخانه های فصلی جدا خودداری کنند.

صاعقه جان چوپان و 3راس گوسفندش را گرفت

مجتبی شجاعی، فرماندار دلگان افزود: روز گذشته بر اثر وقوع صاعقه در مرز بین استان کرمان و دلگان، یک چوپان 33 ساله از روستای چاه دازو که در حال چرای دام هایش بود جان باخت، همچنین سه راس از گوسفندان وی نیز تلف شدند.

از اسکان اضطراری تا توزیع پتو و سبدغذایی

رسول راشکی، مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان از امدادرسانی و اسکان ۸۰ نفر در روستاهای سیل‌زده استان خبر داد و گفت: در پی بارندگی هایی که از چهارم مهرماه آغاز شد به هفت روستا از توابع شهرستان های سرباز و سراوان خسارت وارد شد.

وی بیان کرد: در این راستا هفت تیم امدادی متشکل از  ۳۲ نفر نجاتگر و پرسنل  خدمات لازم را به آسیب دیدگان ارائه کردند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان از آماده باش نیروهای این سازمان خبر داد و گفت: در این مناطق همچنین١۹ دستگاه چادر، ۶۰ تخته پتو و ۲۸  تخته موکت و ۱۹ سبد غذایی در بین آسیب دیدگان توزیع شد.

عبدالرحمن شهنوازی، مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری استان نیز بیان کرد: هم اکنون محور فنوج- اسپکه به علت طغیان رودخانه های محلی مسدود است که به محض فروکش کردن آب اقدام به بازگشایی معابر صورت می گیرد.

وی خواستار آن شد تا شهروندان از اسکان در حاشیه رودخانه‌های فصلی و از تردد غیر ضروری خودداری و در صورت ضرورت با استفاده از سامانه ۱۴۱ از وضعیت محور‌های جنوب استان کسب اطلاع کنند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: