به گزارش خبرگزاری برنا ، حجت‌الاسلام محسن مومنی‌مقدم با بیان اینکه این کاروان متشکل از ۶۰۰ زائر پاکستانی است، اظهار داشت: زائر سرای امام رضا(ع) زاهدان تنها موقوفه ثبت شده سیستان و بلوچستان برای اسکان زائران خارجی است که در آن انواع خدمات رفاهی، فرهنگی و پزشکی به زوار ارائه می‌شود.

وی ادامه داد: با اقدامات عمرانی انجام شده در زائرسرای امام رضا(ع) زاهدان ظرفیت اسکان این مکان از هزار و ۵۰۰ نفر در سال گذشته به سه هزار نفر در شبانه روز ارتقا یافته است.

 مدیر کل اوقاف و امور خیریه سیستان و بلوچستان گفت: براساس اعلام اداره کل راهداری و حمل و نقل استان از ابتدای شهریور تاکنون ۲۰ هزار زائر پاکستانی محرم از طریق پایانه مرزی میرجاوه وارد این استان شدند اما امروز نخستین کاروان پیاده اربعین حسینی از این کشور وارد ایران شد.

مومنی‌مقدم اظهار داشت: سال گذشته همزمان با ماه محرم ۷۳ هزار زائر پاکستانی وارد استان شدند که امسال پیش‌بینی می‌شود شمار این زائران افزایش قابل توجه‌ای داشته باشد.

وی بیان کرد: رفت و آمد مسلمانان پاکستانی از طریق زاهدان به داخل خاک ایران اسلامی در طول سال ادامه دارد و در ایام محرم و صفر به نقطه اوج خود می رسد.
 مدیر کل اوقاف و امور خیریه سیستان و بلوچستان تاکید کرد: استقبال از زائران پاکستانی دارای ارزش و اجر معنوی بالایی در بین مردم و مسئولان استان است بطوری که با ارائه خدمات شبانه روزی خاطره ای دلنشین از میزبانی در اذهان زائران ثبت می کنند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: