به گزارش خبرگزاری برنا ، محمد هادی مرعشی در جلسه ستاد اربعین با حضور دستگاه های مرتبط و اعضای ستاد مردمی اربعین استان در محل پایانه مرزی میرجاوه برگزار شد بر لزوم خدمت رسانی مطلوب به زوار حسینی پاکستان تاکید کرد و افزود: سال گذشته بالغ بر 65هزار زائر از طریق مرز میرجاوه وارد سیستان وبلوچستان شد که امسال پیش بینی می شود این رقم به بالای 80 هزار نفر برسد.

وی افزود: سهولت ورود و خروج و فراهم کردن زیرساخت های لازم برای اسکان و پذیرایی مطلوب از این زوار در دستور کار همه نهادها قرار گرفته که از ماه ها قبل نیز جلسات لازم برگزار و بر اساس دستورالعمل ابلاغی، مقرر شده است تا تمامی دستگاه ها با محوریت ستاد مردمی اربعین سیستان وبلوچستان فعالیت کنند.

وی با اشاره به تجربه موفق و چندین ساله ستاد مردمی اربعین خاطر نشان کرد: در بحث میزبانی از زوار سیدالشهداء بحث آرم و نشانه به هیچ وجه مطرح نیست و همه کسانی که در امر خدمت رسانی سهیم هستند تحت مدیریت واحد ستاد مردمی که برگرفته از بطن مردم شیعه و سنی است فعالیت خواهند کرد.

مرعشی تاکید کرد: تمامی تدابیر لازم برای تامین امنیت، اسکان و میزبانی در خور شان این زوار اندیشیده شده و همه مسئولان نیز باید در حالت آماده به خدمت باشند تا مبادا در حوزه خدمت رسانی با کوچکترین مشکل مواجه شویم.

وی بحث تامین امنیت، سلامت و سهولت سفر این زوار را جزو ضروریات اصلی دانست و به همه دستگاه های متولی تاکید کرد تا نسبت به این موضوع با جدیت تمام فعالیت کنند.

وی ادامه داد: به منظور تردد سریع و آسان زوار نیز 20 ایستگاه کنترل گذرنامه و روادید در پایانه مرزی مستقر شده که اگر نظیر این خدمت در داخل کشور پاکستان هم انجام شود قطعاً با مشکل مواجه نخواهیم شد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: