به گزارش خبرگزاری برنا ، حسین مدرس خیابانی قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت به همراه احمد علی موهبتی استاندار سیستان و بلوچستان و جمعی دیگر از مسئولان استانی و شهرستانی از زیرساخت های بندر چابهار بازدید کرد.

مدرس خیابانی در حاشیه این بازدید گفت: بندر چابهار در حال تبدیل شدن به یک بندر مهم تجاری است که در کنار سایر بنادر جنوبی وظیفه تخلیه و بارگیری کالاها را بر عهده بگیرد.

وی با اعلام اینکه مقصد تخلیه بخش عمده ای از کالاهای اساسی را بندر چابهار معرفی کرده ایم، تصریح کرد: این حرکت نویدبخش رونق و جهش اقتصادی خوبی برای این بندر خواهد بود.

وی بنادر را جزو زیر ساخت های مهم تجاری دانست که رونق تولید و حفظ اشتغالزایی هدف آنها است و ادامه داد: استاندار و مدیران ذیربط نیز در تلاش هستند که این حرکت جدید برای بندر چابهار متوقف نشود.

این مقام مسئول تصریح کرد: امیدواریم در آینده شاهد ترافیک سنگین بار در چابهار باشیم وایستگاه آغازین برنامه هایی که برای توسعه محور شرق است، چابهار باشد.

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص زیرساختهای این بندر بیان کرد: تلاش می کنیم سایر زیرساختهای این بندر به تبع پهلوگیری کشتی های کالاهای اساسی تامین شود که از جمله انها مراکز نگهداری و انبار است که در این راستا استاندار در حال تدارک نهضت عظیم انبارسازی است و حتی مخازن روغن و کارخانجات روغن کشی و فرآوری نیز باید در اینجا استقرار یابد.

مدرس خیابانی اظهار کرد: با انجام این اقدامات کل مجموعه بندر چابهار به عنوان یک زیرساخت تجاری در زمینه رونق و تولید منطقه و استفاده از ظرفیتهای منطقه و اشتغال منطقه کمک خواهد کرد و هم تخلیه متوازن کالاهای اساسی در بنادر جنوبی اتفاق خواهد افتاد.

او با اشاره به اینکه حجم زیادی از تخلیه کالاهای اساسی در بندر امام خمینی و شهید رجایی انجام می شود، افزود: مطمئنا بندر چابهار به دلیل برخورداری از موقعیت و زیرساخت های مناسب می تواند نقش آفرینی مناسبی در خصوص داشته باشد.

باید از فرصت تحریم برای تسریع در توسعه بندر چابهار استفاده کرد

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: فشار تحریمی و فضای محدودیت های بین المللی حرکت و سرعت پیشرفت را در منطقه چابهار بهبود می بخشد که از این فرصت باید استفاده کنیم.

مدرس خیابانی ادامه داد: بندر چابهار به لحاظ تجهیزات بندری، تخلیه و بارگیری و انبارها هیچ کمبود و کسری ندارد و تا حالا همه کشتی ها با سرعت قابل قبولی تخلیه شده و محموله بار به انبارها منتقل شده است‌.

وی در پایان با اشاره به اینکه بندر چابهار تنها بندر اقیانوسی کشور است، اضافه کرد: این بندر پتانسیل گشایش دروازه آسیا و آسیای شرقی را دارد، لذا باید نقش مهم خود را در این زمینه ایفا کند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: