به گزارش خبرگزاری برنا ، حجة الاسلام محامی امام جمعه زاهدان در این دیدار اظهار داشت: گزارش اقدامات اداره کل ورزش و جوانان خوب و امیدوار کننده بود و با توجه به هزینه های انجام شده، این اقدامات جای امیدواری دارد؛ البته نیاز به تلاش بیشتر هم دارد.

وی تاکید کرد: هم ورزش قهرمانی و هم ورزش همگانی جایگاه خود را دارد و هر دو باید با هم پیش برود و همانگونه که می دانید ما نسبت به کشور عقب افتادگی داریم و این نشان می دهد که ما نیاز به سرمایه گذاری و تلاش بیشتر داریم.

محامی افزود: در استان سیستان و بلوچستان با توجه به مشکلات متعدد که در برخی موارد نسبت به سایر کشور وجود دارد و گاها بیشتر هم هست مانند مشکلات اقتصادی و فرهنگی دغدغه و نگرانی زیادی وجود دارد.

نماینده ولی فقیه در استان سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان تاکید کرد: کارهایی که سبب ایجاد نقطه امید در میان مردم شود و توجه مسئولین کشور را به استعدادهای استان جلب کند برای ما از ضروریات است و باید تدبیری اندیشیده شود تا نگاه مناسبی به استان در کشور بوجود آید و یکی از این ظرفیت ها ورزش است.

آیت‌الله محامی تصریح کرد: شما عزیزان در اداره کل ورزش و جوانان باید یک نیارسنجی ورزشی از سطح استان تهیه کنید تا در موارد مختلف مانند کمک های خیرین نسبت به رفع این نیازها اقدام فرمائید.

وی خاطرنشان کرد: در زمینه پیشرفت ورزش بانوان باید با حفظ مسائل شرعی و در نظر گرفتن دغدغه ها تلاش شود تا اقدامی مناسبی صورت بگیرد.

ادهم کردزابلی، مدیرکل ورزش و جوانان استان سیستان و بلوچستان نیز در این دیدار به بیان گزارشی از اقدامات این اداره کل پرداخت و گفت: سیستان و بلوچستان توانست در المپیاد ورزشی کشور ۵۱ مدال را کسب کند که این خود پیشرفت چشمگیری بوده است.

وی افزود: استان سیستان و بلوچستان با توجه به گسترش و پهناوری خود که رتبه یک کشور را دارد، برگزاری مسابقات ورزشی بسیار دشوار است و حضور ورزشکاران از سراسر استان برای مسابقات و آموزش کار آسانی نیست.

مدیر کل ورزش و جوانان استان تصریح کرد: ما در توسعه قهرمانی با برنامه ریزی توانستیم پیشرفت مناسبی داشته و از رتبه سی و یکم به رتبه هفدهم برسیم که این جای خوشحالی دارد.

کرد زابلی تاکید کرد: اکنون استان های بزرگ و برخوردار از امکانات که سرشار از تجهیزات هستند در رتبه های پایین تر قرار گرفتند که این جای مسرت برای استان دارد.

وی افزود: ما امسال بیش از ۱۲۶ نفر در رشته های مختلف به تیم ملی اعزام داشتیم که نسبت به گذشته بسیار پیشرفت چشمگیر داشته است.

وی تاکید کرد: ما ان شاالله طی هفته آینده ۴۰ خانه ورزش روستایی را افتتاح و تحویل روستاها خواهیم داد.

کرد زابلی در پایان خاطرنشان کرد: ما از سال ۹۳ که تنها ۳ سمن را در استان داشتیم اکنون با افتخار اعلام می کنیم که ۱۳۵ سمن مربوط به اداره ورزش و جوانان استان است و ما در سال گذشته توانستیم جزو هیئت رئیسه سمن های کشور بشویم که پیش از آن اصلا دیده نمیشدیم.