به گزارش خبرگزاری برنا ، سردار "قاسم رضایی"  در حاشیه بازدید از یگان‌های مرزی استان سیستان و بلوچستان در جمع خبرنگاران گفت: استان سیستان و بلوچستان با دو کشور افغانستان و پاکستان هم مرز است و روابط بسیار خوبی با هر دو کشور داریم و از طرفی هم با پاکستان و عمان مرز دریایی مشترک داریم.

او  با اشاره به بازدید از مرز‌های دریایی عنوان کرد: در راستای ارتقاء تعاملات با گارد ساحلی پاکستان، برنامه‌های مشترکی برای آینده در دستور کار قرار گرفته و امیدواریم بتوانیم امنیت مطلوبی را در دریا و سواحل برقرار کنیم.

فرمانده مرزبانی ناجا روابط با کشور پاکستان را در سال جاری مطلوب عنوان کرد و افزود: در سال گذشته مشکلاتی در مرز مشترک با پاکستان داشتیم که با رایزنی‌ها و پیگیری‌های صورت گرفته توسط مرزبانان دو کشور این مشکلات مرتفع و خلاء‌های مرزی توسط مرزبانان پوشش داده می‌شود.

سردار رضایی با اشاره به بازدید و ملاقات مرزی فرماندهان مرزبانی ایران و پاکستان گفت: در این ملاقات تاکید بر پوشش خلاء‌های مرزی، جاده‌های مرزی، ابنیه‌ها و مدیریت مشترک در مرز گفتگو می‌شود.

او اقدامات و تعامل مرزبانان دو کشور در سال جاری را مطلوب ارزیابی کرد و افزود:کلیه روابط ما با کشور پاکستان در حال رشد و توسعه بوده و این تعامل می‌تواند مشکلات مربوط به مرز را کاهش دهد.

فرمانده مرزبانی ناجا خاطرنشان کرد: اقدامات خوبی در راستای تسهیل تردد زائران پاکستانی در مرز میرجاوه صورت گرفته، که این نشان از روابط خوب دو کشور دارد.