به گزارش خبرگزاری برنا ، محسن سپاهی اظهار داشت : طبق فرمایش رسول اکرم (ص) سید و آقای هر قومی خدمتگزارترین آن قوم هست  به همین خاطر همه مسلمانان جهان به زعامت حضرت آیت الله العظمی، امام خامنه ای (حفظه الله) اذعان دارند و رهبری جمهوری اسلامی ایران، در جهان اسلام غیر قابل انکار است.

وی گفت : یکی از بزرگترین خدمات جمهوری اسلامی ایران، گنجاندن هفته وحدت در تقویم جهان اسلام، است.

سپاهی بیان کرد : همانطور که میدانید در مورد تاریخ ولادت پیامبر اسلام بین مورخین اهل تشیع و مورخین  اهل تسنن به اندازه یک هفته اختلاف نظر وجود دارد که رهبر انقلاب اسلامی، زمانی که در استان سیستان و بلوچستان در تبعید به سر می‌بردند، با درایت تمام این اختلاف نظر بسیار جزیی را تبدیل به حرکتی وحدت آفرین نمودند و با نظر ایشان، این هفته، به هفته وحدت نامگذاری شد و این حرکت بسیار مبارک شکل گرفت.

وی تاکید کرد : جهان اسلام، از جمهوری اسلامی ایران برای نامگذاری هفته وحدت و تلاش هایش برای ایجاد وحدت بین صفوف مسلمین، سپاسگزار است.

بنده هم به نوبه خود، هفته وحدت را به همه مسلمین جهان تبریک عرض کرده و امید دارم که همه مسلمین عالم برای تشکیل امت واحد اسلامی و کمک به مظلومان جهان، زیر پرچم لااله الا الله محمد الرسول الله گردهم آیند.

دبیرکل انجمن تقریب نهاد اندیشه فردا

محسن سپاهی