به گزارش خبرگزاری برنا ، سرهنگ حیدرعلی کیخا مقدم فرمانده انتظامی شهرستان چابهار  گفت: در پی گزارش سرقت منزل در خیابان "خزرشهر" چابهار موضوع به صورت ویژه در دستور کار تیمی از پلیس آگاهی این فرماندهی قرار گرفت.

او  افزود: در بررسی‌های ماموران دایره مبارزه با سرقت پلیس آگاهی مشخص شد افراد ناشناس با نفوذ به داخل منزل مقادیری دلار و طلا را سرقت کرده اند.

سرهنگ کیخا مقدم تصریح کرد: کارآگاهان پلیس آگاهی با بررسی دقیق سرنخ‌های موجود تحقیقات گسترده‌ای را آغاز و با استفاده از شیوه‌های نوین پلیسی یکی از اعضای این باند را که در همان محدوده زندگی می‌کرد شناسایی و تحت نظر گرفتند.

فرمانده انتظامی شهرستان چابهار تصریح کرد: تیم رسیدگی کننده پرونده پس از اطمینان از دست داشتن این فرد سابقه دار در سرقت اخیر با هماهنگی مقام قضائی او و ۲ همدستش را در اقدامی ضربتی دستگیر کردند.

سرهنگ حیدرعلی کیخا مقدم گفت: متهمان که ۲ نفر از آن‌ها برادر و از سارقان سابقه دار هستند در بازجوئی اولیه به سرقت منزل اعتراف که در این رابطه ۵ گرم طلا، یک دستگاه لب تاب، ۷۰۰ دلار وجه نقد و یک دستگاه پلی استیشن از مخفیگاه آنان کشف شد.

او  بیان داشت: با توجه به گزارش سرقت‌های مشابه در این محدوده متهمان با هماهنگی مقام قضائی مورد بازجوئی قرار گرفتند و با توجه به ادله پلیسی تاکنون به ۲ فقره سرقت دیگر منزل نیز اعتراف کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان چابهار خاطر نشان کرد: با هماهنگی مقام قضائی تحقیقات از این سارقان برای کشف دیگر جرائم احتمالی ادامه دارد.

او  در ادامه از شهروندان خواست موارد ذیل را در پیشگیری از سرقت منزل جدی بگیرند:

تا حد امکان از خالی گذاشتن منزل خودداری نمائید و برای اطمینان بیشتر، بر روی دیوارها، کلیه پنجره‌ها و نقاط قابل نفوذ مانند نورگیر و ... حفاظ محکم و مقاوم نصب کنید.

درب پشت بام منزل خود را در اسرع وقت به حفاظ نرده‌ای و قفل آویز مطمئن مجهز نمائید و در صورت تغییر محل سکونت یا مفقود شدن کلید یدک منزل، توپی قفل درب‌های ورودی را تعویض نمائید.

کلید منزل خود را در دسترس افراد غیرمطمئن قرار ندهید و از قرار دادن کلید در زیر جاکفشی، داخل کفش و سایر نقاط قابل دسترسی خودداری نمائید.

برای جلوگیری از سرقت منزل خود به روش توپی زنی، توپی قفل را با بدنه درب همسطح نمائید، در صورت عدم امکان لوله‌ای فلزی به دور آن جوش دهید.

از قرار دادن چهار پایه و نردبان و نظایر آن در حیاط منزل مخصوصاً در کنار دیوار خودداری نمائید.

حتی الامکان در‌های ورودی و داخلی منزل خود را به سیستم هشدار دهنده مجهز نمائید.

از نگهداری وجوه نقد و طلا و جواهر به مقدار زیاد در منزل بپرهیزید.

در مواقعی که مجبور به نگهداری موقت وجوه نقد و اشیاء قیمتی در داخل منزل هستید، از پنهان نمودن آن بصورت یک جا خودداری نموده و حتی الامکان از گاوصندوق سالم و مطمئن استفاده نمائید.

نزد افراد ناشناس و کسانی که اعتماد کافی به آن‌ها ندارید از میزان اموال و دارائی موجود خود در منزل صحبت نکنید و از نوشتن نام و مشخصات خود بر روی زنگ منزل خودداری نمائید.

اگردر اطراف محل زندگی شما خانه‌های خالی از سکنه و نیمه ساز وجود دارد، از منزل خود مراقبت بیشتری به عمل آورید.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: