به گزارش خبرگزاری برنا ، علی زینی وند اظهار داشت: فرآیند رسمی انتخابات از بهمن ماه سال گذشته با دستور وزیر کشور کلید خورد و طی این مدت همایش ها، کارگاهها و دوره های آموزشی متعدد برای هر چه بهتر برگزار شدن انتخابات اجرایی شده است.

وی با اشاره به اینکه روز گذشته ۲۷ نفر در استان سیستان و بلوچستان برای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی ثبت نام کردند، افزود: از همین رو مجموع تعداد ثبت نامی‌ها در سیستان و بلوچستان به ۶۱ نفر رسید.

رئیس ستاد انتخابات سیستان وبلوچستان با اشاره به اینکه تمامی شرایط و بسترها برای برگزاری انتخاباتی سالم در استان آماده است، ادامه داد: مانور انتخاباتی در کلیه شهرهای استان برگزار شده و آسیب های احتمالی هر حوزه شناسایی شده است.

وی بابیان اینکه افراد ثبت نامی باید دارای مدرک کارشناسی ارشد و بالاتر یا معادل آن‌ها باشند، گفت: ثبت‌نام متقاضیان در انتخابات مجلس به مدت یک هفته تا شانزدهم آذرماه ادامه خواهد داشت و کاندیدها می‌توانند از ساعت ۸ لغایت ۱۸ هر روز به یکی از فرمانداری‌های حوزه انتخابیه در سطح استان سیستان و بلوچستان مراجعه و ثبت‌نام کنند.

زینی وند با تاکید بر اینکه همه کاندیداها و طرفداران آن ها باید قانون را مبنا قرار دهند، بیان داشت: اکنون که هجمه های ناجوانمردانه از همه سو به سمت کشور روانه است باید با هوشیاری و بصیرت در میدان انتخابات وارد شد.

وی با اشاره به اینکه ۸ نماینده از سیستان و بلوچستان به مجلس راه پیدا می کنند، تصریح کرد: فرمانداران در هر شهر رئیس حوزه انتخابیه هستند و خوشبختانه در این استان دغدغه مشارکت وجود ندارد و سال های گذشته مردم استان با حضور به موقع پای صندوق های رای  ثابت کردند که به آرمان های انقلاب پایبند هستند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: