به گزارش خبرگزاری برنا ، ایرج حریرچی معاون کل وزارت بهداشت پیش از ظهر امروز از مرکز غربالگری سرپائی سیدالشهداء(ع) زاهدان بازدید کرد.

سیدمحمد هاشمی شهری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در جریان این بازدید اظهار داشت:  10 مرکز غربالگری درشهرستان‌های زاهدان، خاش، میرجاوه، سراوان و سیب و سوران  از ساعت هشت صبح تا 24 و در همه ایام، حتی تعطیلات آماده ویزیت و راهنمایی هم‌استانی‌ها هستند.

وی افزود: در شهرستان زاهدان مراکز جامع خدمات سلامت امیرالمومنین(ع)، سید الشهداء(ع) و سرجنگل، در شهرستان خاش مراکز جامع خدمات سلامت شماره سه شهید بهشتی و نوک آباد، در شهرستان میرجاوه مرکز خدمات غربالگری مستقر در بیمارستان دارالشفاء، در شهرستان سیب و سوران مرکز جامع خدمات سلامت شهری روستائی سوران و در شهرستان سراوان مراکز جامع خدمات سلامت شماره  3 شهری، جالق و سیرکان برای این کار در نظر گرفته شده است.

هاشمی شهری گفت: آزمایش کرونا تا پیش از این صرفاً از افراد بستری شده اخذ می‌شد اما با افزایش تولید کیت‌های آزمایشگاهی در  داخل کشور،  امکان نمونه‌گیری از افراد مشکوک و علامت داری که به مراکز غربالگری مراجعه می‌کنند هم وجود دارد.

تقدیر حریرچی از فعالیت داوطلبان سلامت زاهدان

ایرج حریرچی از فعالیت داوطلبان سلامت زاهدان که در فعالیت‌های آموزشی همکاری دارند تقدیر کرد. 35 داوطلب سلامت به طور مستمر در فعالیت‌های آموزشی و مراقبتی مرکز جامع خدمات سلامت سید الشهداء(ع) زاهدان مشارکت دارند و بعد از شیوع همه‌گیری کرونا این فعالیت‌ها عموما در حوزه اموزش همگانی و به صورت غیرحضوری انجام می‌شود.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: