به گزارش گروه خبرگزاری برنا احمد میدری در خصوص مبارزه با مواد مخدر، اظهار داشت: رویکرد اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر، صحیح بوده و به خوبی عنوان از آن شده است و باید از همه ظرفیت‌های اجتماعی جهت کاهش اعتیاد بهره‌مند شد.

وی پیوند اجتماعی خانواده‌ها را بسیار اساسی در پیشگیری از اعتیاد برشمرد و گفت: خویشاوندان و افراد محله با ایجاد روابط انسانی و عاطفی در حمایت اجتماعی از بهبودیافتگان اعتیاد نقش موثری داشته و این موضوع در پیشگیری از اعتیاد نیز موثر است چراکه حمایت اجتماعی احتمال درگیر شدن با اعتیاد را به میزان قایل توجهی کاهش می‌دهد.

معاون رفاه اجتماعی وزارت کار افزود: پیشگیری از اعتیاد، حمایت از سالمندان معلولان و زنان بی سرپرست در قالب تشکل‌های مردمی به خوبی قابل انجام بوده و مسئولان نیز در حوزه‌های مختلف باید نسبت به این موضوع اهتمام داشته باشند.

معاون رفاه اجتماعی وزارت کار با اشاره به لزوم ارائه وام و تسهیلات برای بهبود یافتگان اعتیاد گفت: بانک‌ها و سازمان‌های مالیاتی برای ارائه مثلا یک وام 15 میلیون تومانی به معتاد بهبود یافته موانعی را پیش پا می‌گذارند که برای رفع این مشکل باید بسیاری از قوانین آنها اصلاح شود. بسیاری از اوقات این افراد برای دریافت وام باید مجوز صنفی از مجموعه که فعالیت می‎کنند را بگیرند و پرونده مالیاتی تشکیل دهند و این موضوع شرایط ارائه تسهیلات برای آنها را مشکل می‌کند.

میدری با اشاره به درخواست وزارت کار از شورای عالی خاطر نشان کرد: وزارت کار پیشنهاداتی را در این زمینه تهیه کرده و بزودی به شورای عالی پولی و اعتبار ارائه می‌شود.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: