چیزهای عجیبی که در مورد فرازمینی‌ها در سال 2021 اتفاق افتاد!+تصاویر

سال ۲۰۲۱ به جویندگان حقیقت و شکارچیان موجودات فضایی فرصتی برای اندیشیدن بخشید. اما پاسخ‌هایی نیز داده شد، از گزارش مورد انتظار پنتاگون در مورد مشاهده یوفوهای نظامی، تا بینش جدید در مورد سیارات فراخورشیدی قابل سکونت، تا حقیقت در مورد به اصطلاح "سیگنال بیگانه" از نزدیکترین ستاره همسایه خورشید.

به گزارش برنا؛ در اینجا ۹ چیز در مورد بیگانگان (و اینکه کجا به دنبال آنها بگردیم) در سال ۲۰۲۱ را برای شما بازگو می‌کنیم.

۱. بشقاب پرنده‌ها واقعی هستند

یک کارمند دولت از یک بشقاب پرنده که به مدت ۱۵ دقیقه در نزدیکی مرکز توسعه هوایی هولومان در نیومکزیکو معلق بود، در ۱۶ دسامبر ۱۹۵۷ عکس گرفت.

در ماه ژوئن، پنتاگون گزارش بسیار مورد انتظاری را منتشر کرد که جزئیات ۱۴۴ برخورد بشقاب پرنده بین سال‌های ۲۰۰۴ تا ۲۰۲۱ را نشان می‌داد. این گزارش به منظور ارزیابی "تهدید ناشی از پدیده‌های ناشناس هوایی (UAP) بود و رسما چندین مشاهده یوفو را تایید کرد که تا آن زمان، فقط از طریق رسانه‌های ویروسی به اشتراک گذاشته شده است.

۲.  سیاهچاله‌ها می‌توانند نیروگاه بیگانگان باشند

چیزهای عجیبی که در مورد فرازمینی‌ها در سال ۲۰۲۱ اتفاق افتاددر حالی که شکارچیان بیگانه و فرازمینی زمان زیادی را صرف جستجوی سیارات قابل سکونت فراتر از منظومه شمسی می‌کنند، مطالعه ای که در ماه ژوئیه ۲۰۲۱ در مجله Monthly Notices of the Royal Astronomical Society منتشر شد، هشدار می‌دهد که دانشمندان نباید افراطی‌ترین اجرام طبیعت: سیاهچاله‌ها را نادیده بگیرند. بیگانگان می‌توانند از ساختارهای با تکنولوژی بالا به نام کره‌های دایسون (گوی‌های غول‌پیکر و سیفون‌کننده انرژی که برای اولین بار در دهه ۱۹۶۰ پیشنهاد شد) استفاده کنند تا انرژی را از دیسک ماده سفید داغی که در اطراف افق سیاه‌چاله می‌چرخد، بدزدند، سپس آن انرژی را به بیرون تابش کنند.

۳. سیارات بیگانه ممکن است هیچ شباهتی به زمین نداشته باشند

چیزهای عجیبی که در مورد فرازمینی‌ها در سال ۲۰۲۱ اتفاق افتاد

 

چیزهای عجیبی که در مورد فرازمینی‌ها در سال ۲۰۲۱ اتفاق افتاد

به طور معمول، جستجو برای حیات بیگانه با جستجو برای سیارات شبیه زمین آغاز شده است، اما مطالعه‌ای که در مجله Astrophysical در ماه آگوست منتشر شد، ادعا می‌کند که ممکن است طبقه دیگری از جهان بیگانه وجود داشته باشد که به همان اندازه برای زندگی مساعد باشد. سیارات «هیسین» که تا ۲.۵ برابر بزرگ‌تر از زمین هستند و اقیانوس‌های عظیمی از آب مایع را در زیر اتمسفرهای غنی از هیدروژن دارند، می‌توانند نقطه ایده‌آلی برای حیات میکروبی شبیه به «افراطی‌ها» باشند که در برخی از خشن‌ترین محیط‌های زمین رشد می‌کنند. به این معنی که ممکن است مسیر جدیدی برای اکتشاف برای شکارچیان سیاره‌های بیگانه وجود داشته باشد.

۴. یکی از قمرهای زحل هنوز پتانسیل حیات دارد.

انسلادوس با اقیانوس جهانی، شیمی منحصربه‌فرد و گرمای درونی خود، به رهبر امیدوارکننده‌ای در جستجوی ما برای جهان‌هایی تبدیل شده است که در آن حیات وجود داشته باشد.

یک مطالعه در ماه ژوئن نشان داد که متان از انسلادوس، ششمین قمر بزرگ زحل، ممکن است نشانه‌ای از وجود حیات در دریای زیرسطحی ماه باشد. به این معنی که نمی‌توان زندگی در ماه یخی را رد کرد.

۵. دانشمندان ممکن است " بیگانگان" را در منظومه شمسی خود نادیده بگیرند

 

 

 

چیزهای عجیبی که در مورد فرازمینی‌ها در سال ۲۰۲۱ اتفاق افتاد

چه می‌شد اگر اوموآموآ به دستور برخی از تمدن‌های بیگانه به منظومه شمسی فرستاده می‌شد تا سیگنال‌ها را جستجو کند؟ یک فیزیکدان می‌گوید که بسیار دور از ذهن است، اما شاید ارزش فکر کردن را داشته باشد.

درخشندگی شدید و شتاب ظاهری دور از خورشید نشان می‌دهد که اوموآموآ منشأ طبیعی ندارد، بلکه تکه‌ای از فناوری بیگانه است که احتمالا به سوی زمین پرتاب شده است.

۶. هزاران فرازمینی می‌توانستند رشد انسان‌ها را تماشا کنند

چیزهای عجیبی که در مورد فرازمینی‌ها در سال ۲۰۲۱ اتفاق افتاد

 

چیزهای عجیبی که در مورد فرازمینی‌ها در سال ۲۰۲۱ اتفاق افتاد

در حالی که تلاش‌های بشر برای یافتن تمدن‌های بیگانه در میان ستارگان تنها در حدود یک قرن گذشته آغاز شده است، بیش از ۱۷۰۰ تمدن بیگانه می‌توانستند هزاران سال قبل ما را زیر نظر داشته باشند. بر اساس مطالعه‌ای که در ژوئن در مجله نیچر منتشر شد، ۱۷۱۵ منظومه ستاره‌ای مجاور زاویه دید کاملی از زمین در طول ۵۰۰۰ سال گذشته داشته‌اند و بیش از ۱۴۰۰ مورد از آنها هنوز دید واضحی دارند.

همه این ستارگان در حدود ۳۰۰ سال نوری از سیاره ما قرار دارند و ۷۵ تای آنها کمتر از ۱۰۰ سال نوری از ما دور می شوند. آیا تمدن‌های فرضی ساکن در آن منظومه‌های ستاره‌ای می‌خواهند با ما ارتباط برقرار کنند یا نه؟

۷. چه راهی برای برقراری ارتباط با بیگانگان وجود دارد؟

اگر موجودات فضایی از نزدیک ما را تماشا می‌کنند، بهترین راه برای اینکه به آنها بگوییم کجا زندگی می‌کنیم چیست؟ جوانا تامپسون نویسنده Live Science در ماه دسامبر این سوال را بررسی کرد و دریافت که هیچ روشی بی عیب و نقص نیست. از یک سو، امواج رادیویی راهی وسوسه انگیز برای برقراری ارتباط با فرازمینی‌ها هستند، زیرا این سیگنال‌ها در یک شکاف مناسب در طیف الکترومغناطیسی به نام "حفره آب" قرار می‌گیرند. فرکانس بین ۱۴۲۰ و ۱۷۲۰ مگاهرتز است که نسبتا عاری از صدای پس زمینه کیهانی است.

از سوی دیگر، امواج رادیویی با حرکت گسترش می‌یابند، به این معنی که هر پیامی که ما ارسال کنیم، هر چه از زمین دورتر شود، رقیق‌تر می شود.

۸. فن آوری خود ما ممکن است در راه باشد

چیزهای عجیبی که در مورد فرازمینی‌ها در سال ۲۰۲۱ اتفاق افتاد

برداشت یک هنرمند از پروکسیما، سیاره‌ای بالقوه قابل سکونت که به دور پروکسیما قنطورس، نزدیک‌ترین منظومه ستاره‌ای به خورشید زمین می‌چرخد.

در ۲۹ آوریل ۲۰۱۹، اخترشناسان سیگنالی را شناسایی کردند که به سمت زمین می‌تابید، به نظر می‌رسید که از پروکسیما قنطورس، نزدیک‌ترین منظومه ستاره‌ای به خورشید باشد.

سیاره‌ای کاملا قابل سکونت، از آنجایی که سیگنال به نوار باریکی از امواج رادیویی که به ندرت توسط هواپیماهای انسانی یا ماهواره‌ها ساخته می‌شود، افتاد. محققان آن را به عنوان نشانه‌ای احتمالی از فناوری بیگانه تفسیر کردند. اما این سیگنال هرگز تکرار نشد. سیگنال در واقع از یک کامپیوتر یا دستگاه سلولی معیوب واقع در نزدیکی تلسکوپی که آن را شناسایی کرده بود می‌آمد.

به عبارت دیگر، به نظر م‌رسد که این پیام بیگانه یک کامپیوتر انسانی در فریتز بوده است. اما مطالعه و شناسایی آن همچنان تجربیات ارزشمندی در جداسازی سیگنال‌های واقعی اعماق فضا از صدای زمین به دانشمندان می‌دهد.

۹. ربودن فرازمینی‌ها می‌تواند رویاهای روشن باشد

مطالعه‌ای روی رؤیای شفاف که در آن افراد تا حدی آگاه هستند و می‌توانند رویاهای خود را در طول خواب کنترل کنند و می‌توانند داستان‌های به اصطلاح آدم ربایی بیگانگان را توضیح دهند. شرایط آدم ربایی اغلب رؤیایی به نظر می‌رسد و باعث ایجاد احساس وحشت می‌شود. برخی از حالت‌های رؤیایی نیز برای ایجاد چنین احساساتی شناخته شده‌اند، بنابراین محققان روسی از خود می‌پرسیدند که آیا آزمایش‌های رؤیایی می‌تواند سرنخ‌هایی درباره تجربیات ادعایی فرازمینی ارائه دهد؟

انتهای پیام

 

 

وبگردی

  ارز فی

  نظر شما

  پربیننده‌ترین اخبار علمی - فناوری

  مهمترین اخبار

  آخرین اخبار علمی - فناوری

  اخبار برگزیده