رئیس هیات مدیره فیلم نت: تعامل خوبی با نهاد رگلاتور داریم

رئیس هیات مدیره فیلم نت: تعامل خوبی با نهاد رگلاتور داریم

علی سرتیپی فضای تعاملی بین نهاد تنظیم‌گر و پلتفرم‌ها را مثبت دانست و گفت: در مورد بازبینی و پخش، تحول و تعامل بسیار خوبی در جریان است

به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا؛ علی سرتیپی رییس هیات‌مدیره فیلم‌نت و  مدیرعامل فیلمیران، در خصوص ارزیابی خود نسبت به رویکرد جدید ساترا در تعامل با پلتفرم‌ها گفت: واقعا طی سه ماه گذشته، فضای تعاملی بین ساترا و پلتفرم‌ها بسیار مثبت بوده و تعامل گسترده‌ای صورت گرفته است. حداقل در مورد بازبینی و پخش، تحول و تعامل بسیار خوبی در جریان است و شرایط مطلوبی وجود دارد.

وی درباره روند تسهیل‌گری ساترا در راستای حل مشکلات و صدور مجوزها در ماه‌های اخیر خاطر نشان کرد: تعاملی که پس از مجموعه‌های «کلیله و دمنه» و «آفتاب پرست» صورت گرفته، بسیار خوب بوده و واقعا ساترا با ما همکاری داشته است؛ در حال حاضر به هیچ عنوان این حس که ساترا در تلاش برای سنگ‌اندازی در مسیر پلتفرم‌ها یا تعطیلی آن‌ها است را نداریم.

سرتیپی در ادامه راجع به بحث‌های طولانی درباره نهاد تنظیم‌گر صوت و تصویر فراگیر گفت: من بیش از 37 سال است که در زمینه تولید، پخش و اکران فیلم فعالیت می‌کنم و شرایط را می‌دانم. ما اعتقاد داریم وجود نهاد تنظیم‌گر الزامی است و قبول داریم که باید خروجی را مورد بازبینی قرار دهیم؛ ازطرفی انتظار داریم که اعتماد بیشتری علی‌الخصوص به سه پلتفرم پر مخاطب کشور در حوزه نمایش خانگی شود. قطعا نگران کیفیت خروجی و سازگاری آن با ارزش‌های فرهنگی هستیم. ما مسیر را تازه شروع کرده‌ایم و در حال کسب تجربه هستیم بنابراین نیاز به تعامل و اعتماد داریم. وجود پلتفرم‌ها، یک فرصت برای کشور است. 

وی افزود: در خصوص نهاد تنظیم‌گر، نگاه ما قبلا این بود که وزارت ارشاد ممکن است احساس رقابت کمتری با پلتفرم‌ها داشته باشد و می‌تواند به‌عنوان تنظیم‌گر مطرح باشد اما با توجه به رویکرد فعلی ساترا، در حال حاضر این حس برای ما وجود ندارد و با ما به‌ عنوان پلتفرم، تعامل بسیار خوبی وجود دارد و مشکلی خاصی نداریم.

وی در مورد تسهیل فعالیت‌های سکوی پخش بیان کرد: مجددا تاکید می‌کنم که اصلی‌ترین مسئله، اعتماد به پلتفرم‌ها است. این واقعیت یعنی متفاوت بودن تولیدات پلتفرم‌ها با تولیداتی که به صورت رایگان در اختیار مردم قرار می گیرند، باید پذیرفته شود. به عقیده من ساترا، صدا و سیما و وزارت ارشاد می‌توانند با همکاری در زمینه‌های مختلف با پلتفرم‌ها، به تولیدات فاخر ایرانی کمک کنند تا حتی تولیدات پلتفرم ها به بازارهای جهانی راه پیدا کنند.

وی تاکید کرد: اگر این مجموعه‌ها در کنار هم قرار بگیرند، می‌توانند به هم کمک‌ کنند تا تولیداتی بهتر در جهت جذب مخاطب و دور کردن جامعه از محیط مجازی ناسالم و ماهواره‌ها ایجاد شود. همچنین می‌توانیم با بهره‌گیری از غنای فرهنگی ایرانی، بازاری که امروزه برای تولیدات کره‌ای و ترکی به وجود آمده را به دست آوریم و ضمن انتقال فرهنگ، به ارز آوری برای کشور کمک کنیم.

مدیرمسئول پردیس‌ سینمای کوروش در بخش دیگری از صحبت‌های خود به انتقاد از عملکرد گذشته سامانه الماس پرداخت و گفت: نسبت به رویکرد پیشین ساترا انتقاد دارم و معتقدم سامانه الماس، سامانه ی ناکارآمدی بود.

سرتیپی در پایان در مورد عملیاتی شدن نقش حمایتی صدا و سیما از پلتفرم‌ها پیشنهاد کرد: فکر می‌کنم اصلی‌ترین مسئله، همچنان اعتماد و استفاده از نقاط قوت پلتفرم‌ها است. به عنوان مثال صدا و سیما می‌تواند در معرفی کارها و پخش تیزر سریال‌ها، نقش حمایتی خوبی ایفا کند. بنابراین بهتر است شرایط را به سمتی ببریم که حتی صدا و سیما خریدار این سریال‌ها باشد و بتواند به پلتفرم‌ها، کمک‌های مالی کند. صدا سیما اگر پذیرفته باشد که پلتفرم‌ها رقیب آن نیستند و در کنارش قرار دارند، فضای مثبتی ایجاد خواهد شد.

انتهای پیام/

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار علمی و فناوری

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار علمی و فناوری

    اخبار برگزیده