مراسم بزرگداشت و تکریم پزشک شهیر استان یزد برگزار شد

مراسم بزرگداشت و تکریم پزشک شهیر استان یزد برگزار شد

برنامه بزرگداشت و تکریم دکتر اکبر کلانتر مهرجردی؛ پزشک شهیر استان یزد به همت بنیاد نخبگان استان برگزار شد

به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ در ادامه تکریم چهره‌های شاخص و ماندگار و به منظور الگوسازی از مفاخر بومی، مراسم بزرگداشت و تکریم دکتر اکبر کلانتر مهرجردی؛ پزشک شهیر استان یزد با حضور جمعی از مسئولان کشوری، استانی و تعدادی از سرآمدان برگزار شد.

در این مراسم، میرمحمدی؛ نماینده مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی، به بیان ویژگی‌های علمی و شخصیتی دکتر مهرجردی پرداخت و وی را الگوی ممتازی برای نسل جوان دانست و گفت: بیش از شش دهه تلاش بی‌وقفه این استاد در عرصه بهداشت و درمان، ستودنی است.

محسن شاهرضایی؛ مدیرکل دفتر تکریم و الگوسازی بنیاد ملی نخبگان نیز گفت: در واقع تکریم از این بزرگان یک وظیفه ملی، عقلی، عرفی و نوعی قدردانی از خدمت‌رسانی به جامعه است گرچه مرحله بعد از قدرشناسی، الگوسازی است.

وی افزود: علاوه بر قدرشناسی و الگوسازی، ثبت تجارب بزرگان علم و فرهنگ کشور نیز امری مهم است که می‌توان آن را در قالب تهیه زندگی‌نامه این افراد محقق کرد.

در ادامه بیگی؛ رئیس سازمان نظام پزشکی میبد با بیان نکاتی در مورد تاریخچه علم پزشکی در ایران، گفت: پایه‌گذاری پزشکی در ایران به شیوه‌ای صورت گرفته که امروز آسان‌ترین، منظم‌ترین و منسجم‌ترین روش فراگیری طب یعنی فیزیولوژی و فیزیولوپاتولوژی است که این طبقه‌بندی را نخستین بار حکیم فرزانه ابن‌سینا پایه‌گذاری کرد.

احسان زارعی؛ مسئول مرکز پژوهش و تحقیقات ژنتیک میبد نیز با تاکید بر جهت‌دهی ظرفیت‌های وقف به سمت تربیت نیروی انسانی نخبه، توضیحاتی پیرامون فراخوان جایزه تحصیلی مرکز تحقیقات ژنتیک میبد (بزرگداشت دکتر کلانتر) ارائه داد.

در این همایش همچنین مستند زندگی دکتر اکبر کلانتر مهرجردی نمایش داده شد.

انتهای پیام/

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار علمی و فناوری

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار علمی و فناوری

    اخبار برگزیده