دانش ایرانی/ خودکفایی نرم‌افزاری پزشکی ایران

دانش ایرانی/ خودکفایی نرم‌افزاری پزشکی ایران

شرکت‌های دانش‌بنیان موفق شده‌اند نیاز نرم‌افزاری بخش سلامت، پزشکی و درمان کشور را مرتفع کنند

به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا؛ امید طالبی مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان سازه‌های اطلاعاتی آزما، با اشاره به تولید محصولی نرم‌افزاری برای تامین نیاز حوزه سلامت کشور گفت: با توجه به تحریم‌ها و قطع ارائه خدمات از سوی شرکت آلمانی، این شرکت به یاری کمک آزمایشگاه‌های کشور آمد و در این زمینه یک تیم تحقیقاتی تشیکیل داد که موفق شد تا نمونه ایران‌ساخت این نرم‌افزار را با قیمتی بسیار کم‌تر و خدمات پشتیبانی عرضه کند.

این مجموعه دانش‌بنیان محصولات نرم‌افزاری مختلفی برای مراکز دانشگاهی، بیمارستانی و درمانی سراسر کشور تهیه کرده است. یکی از نرم‌افزارهای این شرکت، شامل 40 فرایند مختلف است که برای سازمان غذا و دارو تهیه شده است. این نرم‌افزار در معاونت غذا و دارو مشهد، خراسان شمالی و نیشابور و چندین مرکز دیگر مورد استفاده قرار می‌گیرد. سازمان غذا و دارو می‌تواند از طریق این نرم‌افزار اعمال قانون کند و بر زیرمجموعه خود نظارت داشته باشد.

محصول دیگر شرکت که کار تحقیقی بر روی آن قریب 2 سال طول کشیده است، در دانشگاه علوم پزشکی مشهد مورد استفاده قرار گرفت.

پیش از این، نظارت بر مراکز درمانی یا مطب‌ها به صورت سنتی و از طریق پر کردن فرم‌افزارهای صورت می‌گرفت که در انتها راهی بایگانی می‌شد. این نرم‌افزار امکان پایش آنلاین، داده گیری و مدیریت به روز و لحظه‌ای درمان را فراهم می‌کند.

این فعال فناور با بیان این‌که نیازهای حوزه بهداشت و درمان، تنها به بحث دارو و تجهیزات سخت‌افزاری محدود نیست، عنوان کرد: در حوزه سلامت هر کشور برای آنکه بتوان خدمات شایسته درمانی ارائه کرد، باید یک زیرساخت عظیم و زیست‌بوم نرم‌افزاری گسترده‌ای وجود داشته باشد.

انتهای پیام/

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار علمی و فناوری

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار علمی و فناوری

    اخبار برگزیده