ظرفیت فناورانه شرکت‌های دانش‌بنیان به هوشمندسازی فرآیندهای گمرکی کمک می‌کند

ظرفیت فناورانه شرکت‌های دانش‌بنیان به هوشمندسازی فرآیندهای گمرکی کمک می‌کند

نفوذ فناوری به بخش‌های مختلف ضرورتی است که می تواند به تسریع و بهبود کارایی و عملکرد فرآیندهای اداری منجر شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا؛ در واقع اتوماسیون، الکترونیکی و هوشمند شدن کارها در گمرک امروزه دیگر یک انتخاب و یک گزینه نیست، بلکه یک اجبار و الزام است. گمرک به عنوان یکی از قدیمی‌ترین سازمان‌های دولتی، است که پیشینه زیادی در زمینه دیوانسالاری و اقدامات اداری دارد به همین دلیل هوشمندسازی این دستگاه می تواند اثری آنی در جامعه و مخاطبان و ارباب رجوعان داشته باشد.

به همین دلیل و با توجه به ضرورت هوشمندسازی گمرک؛ هیات وزیران شرکت‌های دانش‌بنیان را بهترین و مطمئن ترین راه تسریع در هوشمندسازی فرآیندهای اداری این نهاد دولتی می داند و بر اساس آیین نامه ابلاغی این هیات؛ گمرک جمهوری اسلامی ایران مکلف است با هدف هوشمندسازی فرآیند وصول حقوق ورودی و ترخیص کالاها، سازوکارهای لازم برای استفاده از ظرفیت شرکت های دانش بنیان از جمله (دستگاه ایکس‌ری، بارگنج(کانتینری)، اینترنت اشیا و سایر فناوری‌های نوین) را در قابل پنجره واحد تجارت فرامرزی به کار گیرد.

تصویب و ابلاغ قانون حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق، تحول بزرگی برای زیست‌بوم فناوری و نوآوری کشور به شمار می‌رود. مفادی که در این قانون تصویب شده، به توسعه بخش‌های مختلف زیست‌بوم فناوری و نوآوری از بخش‌های سرمایه‌گذاری و زیرساختی تا تولید محصول دانش‌بنیان و خلاق با استفاده از اختیارات معاونت علمی و فناوری کمک می‌کند.

انتهای پیام/

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار علمی و فناوری

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار علمی و فناوری

    اخبار برگزیده