روش جدید اپل برای جمع‌آوری اطلاعات کاربرانش

روش جدید اپل برای جمع‌آوری اطلاعات کاربرانش

گروه Mysk، که شامل تیمی از توسعه‌دهندگان و متخصصان امنیتی می‌شود، اخیراً اعلام کرده‌اند که از زمان عرضه‌ی سیستم‌عامل آی او اس 14.6، اپل به‌طور مدام فعالیت کاربران در اپ استور را رصد و بررسی می‌کند. ظاهراً بخش‌هایی از نمایشگر که کاربران آن را لمس می‌کنند به‌صورت یک فایل JSON برای اپل ارسال می‌شود 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا؛ اپل در طی سالیان گذشته به حفظ حریم خصوصی کاربران اهمیت بالایی داده و برای مدتی طولانی اجازه‌ی تبلیغات درون سرویس‌های خود را به سایر شرکت‌ها نمی‌داد. با این حال، برخی از کاربران نسبت به احتمال اضافه‌شدن تبلیغات بیشتر به اپ استور و تغییر رویکرد این شرکت ابراز نگرانی کرده‌اند. حالا برخی از توسعه‌دهندگان گزارش داده‌اند که اپل امکان ردیابی تمامی بخش‌هایی که کاربران درون اپ استور آن را لمس کرده‌اند را دارد.

گروه Mysk، که شامل تیمی از توسعه‌دهندگان و متخصصان امنیتی می‌شود، اخیراً اعلام کرده‌اند که از زمان عرضه‌ی سیستم‌عامل آی او اس 14.6، اپل به‌طور مدام فعالیت کاربران در اپ استور را رصد و بررسی می‌کند. ظاهراً بخش‌هایی از نمایشگر که کاربران آن را لمس می‌کنند به‌صورت یک فایل JSON برای اپل ارسال می‌شود.

هرچند که اپل در حال حاضر چگونگی استفاده از این داده‌ها را اعلام نکرده است اما بد نیست بدانید که از زمان اضافه‌شدن بخش تبلیغات به اپ استور، توسعه‌دهندگان به آمار مشخصی در خصوص عملکرد تبلیغات خود دسترسی داشته‌اند و از این رو ممکن است که اطلاعات یادشده نیز به این صورت مورد استفاده قرار گرفته باشد.

اپل در حالی به اطلاعات مربوط به رفتار کاربران در اپ استور دسترسی دارد که قبلاً موانع بزرگی را برای جلوگیری از دسترسی شرکت‌های دیگر به اطلاعات شخصی کاربران ایجاد کرده و همین موضوع درآمد شرکت‌هایی مانند گوگل و متا از بخش تبلیغات را کاهش داده است. گروه Mysk همچنین اعلام کرده که این اطلاعات حتی در صورت غیرفعال بودن گزینه‌ی Personalized Ads نیز برای اپل ارسال می‌شود.

انتهای پیام/

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار علمی و فناوری

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار علمی و فناوری

    اخبار برگزیده