یادداشت؛

لزوم ورود مقام قضایی به تخلفات شبکه نمایش خانگی

لزوم ورود مقام قضایی به تخلفات شبکه نمایش خانگی

«بی‌گناه» واقعی، مخاطب است که حقوق معنوی او، لگدمال می‌شود و این‌ها را جز به معنای «سقوط» در مدیریت شبکه نمایش خانگی نمی‌توان تعبیر کرد.

خبرگزاری برنا- گروه علمی و فناوری؛ رهبر انقلاب، دوشنبه هفته قبل، برای چندمین بار طی چهار ماه اخیر، بر ضعف جهاد تبیین تأکید کردند. شبکه‌ نمایش خانگی، بهترین مصداق است برای اثبات این وضعیت و عدم فعالیت در جهت جهاد تبیین. نه معلوم است این مبالغ هنگفت، از کجا سرازیر می‌شوند برای ساخت مجموعه‌هایی که اکثرا سود‌دهی ندارند، نه مشخص است که چرا چنین مفاهیمی باید مهمان همیشگی خانه‌ها و گوشی‌های نوجوانان و جوانان شود و نه نهاد یا سازمانی، حاضر است حسب وظایف قانونی‌اش، فضای آلوده‌ شبکه‌ نمایش خانگی را پاک کند. 

آخرین مصداق این جریان در شبکه نمایش خانگی، مجموعه‌ «بی‌گناه» است که هر چه بدان دارند، او تقریبا یکجا دارد؛ از عادی‌‌سازی و اباحه‌گری روابط آزاد جنسی و ازدواج سفید نقش‌های مختلف این سریال گرفته تا عشقی ممنوعه بین عمو با برادرزاده‌اش.

«ساترا» پیش از شروع پخش بی‌گناه، ایراداتی را به این مجموعه وارد و در نامه‌ای رسمی برای مدیرعامل فیلیمو ارسال کرده که همه‌ آن‌ها، اکنون در سریال وجود دارند و رفع نشده‌اند. در واقع فیلیمو و امثال این بستر تولید و توزیع محتوا از عدم شجاعت بعضی نهادهای نظارتی سوءاستفاده می‌کند و دقیقا در بزنگاهی چون امروز که از نفوذ دشمن و کم‌توانی نهادها و سازمان‌ها، در جهاد تبیین رنج می‌بریم، بدون هیچ نگرانی، به تولید آثاری مسموم ادامه می‌دهد. انگار همه با هم تعارف دارند. گویی هیچ‌کس بنا نیست هزینه‌ برخوردهای سلبی در این فضا را بپردازد.
امروز از قوه‌ قضائیه انتظار می‌رود که ورود ‌کند برای جلوگیری از ترویج نگاه شوم فرهنگی، اجتماعی آثاری چون بی‌گناه. وقتی عادی‌‌سازی و اباحه‌گری عشق به محارم و زندگی به سبک‌ازدواج سفید، با برخوردهای نهادهای قانونی مسئول مواجه نمی‌شود، طبیعتا نمی‌توان منتظر بود که «سقوط»، به دلیل بازی بازیگری منافق و پلید مثل فرخ‌نژاد، با توقیف مواجه شود. 
در مواجهه با شبکه نمایش خانگی باید گفت؛«بی‌گناه» واقعی، مخاطب است که حقوق معنوی او، لگدمال می‌شود و این‌ها را جز به معنای «سقوط» در مدیریت شبکه نمایش خانگی نمی‌توان تعبیر کرد.
 
یادداشت: احسان رستگار

انتهای پیام/

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار علمی و فناوری

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار علمی و فناوری

    اخبار برگزیده