محاکمه مدیران اینستاگرام و فیسبوک به اتهام دزدی!

محاکمه مدیران اینستاگرام و فیسبوک به اتهام دزدی!

شرکت متا به اتهام سرقت و سو استفاده از الگوریتم های هوش مصنوعی مرتبط با افزایش سرعت محاسبات کلان داده‌های شرکت نورال مجیک توسط دادگاه ایالتی بوستون محاکمه می‌شود‌.

خبرگزاری برنا- گروه علمی و فناوری؛ دادگاه فدرال بوستون قصد دارد شرکت متا را جهت ایراد اتهام سرقت الگوریتم‌های مرتبط با پردازش سریع اطلاعات به وسیله هوش مصنوعی، مورد محاکمه قرار دهد. این دادگاه موضوع بدهی ۷۶۶ میلیون دلاری متا به نورال مجیک بابت حق امتیاز را هم بررسی خواهد کرد.

نورال مجیک سه سال قبل ضمن شکایت از منا مدعی شد که مالک اینستاگرام، واتساپ و فیسبوک الگوریتم‌های مرتبط با افزایش سرعت محاسبات در پایش کلان‌داده‌هایش را به سرقت برده است.

نورال مجیک گفته است که متا با استخدام الکساندار زلاتسکی، متخصص سابق این شرکت به الگوریتم‌ها مذکور دست یافته است، اطلاعاتی که تقریبا باید آن‌ها را قلب فناوری نورال مجیک قلمداد کرد.

متا مدتی بعد با انتشار این الگوریتم‌ها در‌ تارنمای کد باز گیت‌هاب از زلاتسکی جهت حل مشکل اصلی در پیشرفت فیس بوک در دنیای هوش مصنوعی، قدردانی کرده بود.

نمایندگان حقوقی متا سال قبل با این ادعا که نورال مجیک محرمانه بودن اطلاعات مذکور را اعلام نکرده بوده بنابراین کارمند سابق این شرکت جرمی بابت افشای این داده‌ها مرتکب نشده است از دادگاه خواسته بود که حکم برائت از این پرونده را صادر کنند!

درخواست متا روز دوشنبه هفته گذشته به طور رسمی رد شد و حالا این شرکت به اتهام سواستفاده از ۴۱ فقره راز تجارب نورال مجیک محاکمه خواهد شد.

البته رویترز در ادامه گزارش خود می‌افزاید که قاضی با درخواست نورال مجیک مبنی بر اینکه بر مبنای قانون ماساچوست متا بند غیررقابتی را نقض کرده یا در شیوه‌های کسب و کار غیرمنصفانه وارد شده است بنابراین بابت این موضوع هم باید تحت پیگرد قرار بگیرد مخالفت  کرد.

انتهای پیام/

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار علمی و فناوری

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار علمی و فناوری

    اخبار برگزیده