در زمستان لباس نازک بپوشید!

در زمستان لباس نازک بپوشید!

دو شرکت ورسارین (Versarien) و Umbro موفق به تولید پوشاک نانویی شدند که فرد با استفاده از آن‌ها امکان مدیریت دمای بدن خود را خواهد داشت!

خبرگزاری برنا- گروه علمی و فناوری؛ این دو شرکت از سال ۲۰۱۸ همکاری‌ مشترک یکدیگر هستند و محصول مورد اشاره نخستین تولید آن‌ها است که در گستره جغرافیایی اروپا پخش می‌شود.

دو شرکت مورد اشاره برای توسعه لباس‌های جدید آستین بلند Umbro و لباس‌های ورزشی مخصوص دویدن خود از فرمولاسیون جوهر گرافن ورسارین استفاده کردند که روی قسمت داخلی چاپ شده است.

گرافن به کار رفته در این لباس‌ها فرد را قادر می‌سازد که ضمن افزایش سرعت انتقال حرارت به بدن خود، در مدت زمان کوتاهی رطوبت بدنش را هم خشک کند، فرایندی که بدون ایجاد مخاطره برای نفوذپذیری هوا یا بخار آب طی می‌شود.

دو شرکت مورد اشاره مدعی هستند که فرمول گرافنی آن‌ها به مصرف کننده امکان انتقال حرارتی بهتری را تجربه کند همچنین می‌تواند کنترل بهتری روی رطوبت بدن خود و زمان خشک شدن لباس هایش داشته باشد.

ورسارین برای توسعه این فناوری گرافنی آزمایش‌های گسترده‌ای با کمک دانشگاه گلوسستر و یک موسسه آزمایشگاهی معتبر انجام داده است.

شرکت ورسارین در توسعه فناوری اختصاصی گرافن خود، در آزمایش‌های گسترده با همکاری دانشگاه گلوسترشایر سرمایه‌گذاری کرده است و در ژانویه سال ۲۰۲۳ گواهینامه گذرنامه اکو Oeko-Tex را دریافت کرد. گذرنامه اکو Oeko-Tex یک سیستم صدور گواهینامه مستقل است که مواد شیمیایی، رنگ و ترکیبات کمکی را در صنایع نساجی و چرمی پوشش می‌دهد.

انتهای پیام/

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار علمی و فناوری

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار علمی و فناوری

    اخبار برگزیده