دستگاه امنیتی جدید انگلیس برای مبارزه با جاسوسان سایبری

دستگاه امنیتی جدید انگلیس برای مبارزه با جاسوسان سایبری

ریشی سوناک نخست‌وزیر انگلیس خبر از تاسیس نهاد امنیتی جدید در انگلیس برای مبارزه با جاسوسان سایبری داد.

خبرگزاری برنا- گروه علمی و فناوری! ریشی سوناک نخست‌وزیر انگلیس خبر از تاسیس آژانس امنیت حفاظتی این کشور به نام (NPSA) داده است که ذیل مدیریت دستگاه اطلاعات مخفی انگلیس (MI۵) اداره خواهد شد. 

نخست وزیر انگلیس در توضیح این خبر عنوان کرده است: این آژانس، بخشی از تلاش دولت برای تجدید راهبرد امنیتی خود تحت عنوان بازبینی یکپارچه خواهد بود.

طبق اخبار منتشر شده، این آژانس وظیفه مبارزه با جاسوسان سایبری را بر عهده خواهد داشت.

در راستای این تغییرات، "صندوق منازعه، ثبات و امنیت" انگلیس جای خود را به "صندوق امنیت یکپارچه" می‌دهد که بودجه‌ای بالغ بر ۱.۲۲ میلیارد دلار خواهد داشت.

این تامین مالی برای دستیابی به اهداف اصلی راهبرد بازبینی یکپارچه در داخل و خارج شامل امنیت اقتصادی و سایبری، مقابله با تروریسم و حقوق بشر، هزینه خواهد داشت.

یکی از وظایف آژانس جدید، آموزش کسب و کارها، مدارس و نهادهای غیرانتفاعی درباره اهمیت امنیت سایبری و مشاوره به آنها درباره نحوه تحکیم وضعیت امنیت سایبری‌شان، خواهد بود. همزمان، این آژانس با سازمان‌هایی اجرایی برای حمایت درباره حملات تروریستی، همکاری خواهد کرد.

پایگاه اینترنتی تِک رادار در این خصوص اضافه می‌کند که انتظار می‌رود آژانس ملی امنیت حفاظتی، همکاری نزدیکی با نهادهای دولتی نظیر مرکز ملی امنیت سایبری (NCSC) و دفتر امنیت ملی مقابله با تروریسم (NCTSO) داشته باشد تا امنیت سایبری این کشور ارتقا پیدا کند.

انتهای پیام/

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار علمی و فناوری

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار علمی و فناوری

    اخبار برگزیده