جنرال موتورز با استفاده از «چت بات» دستیار هوشمند رانندگی می‌سازد

جنرال موتورز با استفاده از «چت بات» دستیار هوشمند رانندگی می‌سازد

جنرال موتور قصد دارد با استفاده از فناوری «ChatGPT» یک دستیار شخصی‌ مجازی برای مالکان خودروهای این شرکت طراحی کند.

خبرگزاری برنا- گروه علمی و فناوری؛ جنرال موتورز و مایکروسافت بنا دارند تا طی همکاری‌های آیندۀ خود، کاربرد احتمالی «ChatGPT» در محصولات مختلف جنرال موتورز را مورد بررسی و امکان سنجی قرار دهند.

براساس گزارش رویترز ، معاون شرکت جنرال موتورز، اسکات میلر هفتۀ گذشته در مصاحبه‌ای دربارۀ این موضوع عنوان کرده است: «هوش مصنوعی «ChatGPT» در همه چیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. این چت‌بات می‌تواند برای دسترسی به اطلاعاتی در مورد نحوه استفاده از آپشن‌های وسیله نقلیه که معمولاً در کتابچه راهنما می‌آید تا عملکردهای برنامه مانند کد درب پارکینگ به کار برود.»

سخنگوی شرکت جنرال موتورز دیگر مقامی از این مجموعۀ آمریکایی بود که دربارۀ این موضوع اعلام نظر کرد و گفت: «این تغییر فقط مربوط به یک قابلیت واحد مانند تکامل فرمان‌های صوتی نیست، بلکه مشتریان می‌توانند انتظار داشته باشند که وسایل نقلیه آینده‌شان در زمینه فناوری‌های نوظهور بسیار تواناتر و به‌روزتر باشند.»

اخبار منتشر شده در رسانه‌ها نشان می‌دهد که جنرال موتور قصد دارد با استفاده از فناوری «ChatGPT» یک دستیار شخصی‌ مجازی برای مالکان خودروهای این شرکت طراحی کند. سرمایه‌گذار اصلی توسعۀ «ChatGPT» (مایکروسافت‌) هم استفاده از فناوری مذکور در محصولات خود را شروع کرده است.

این دو مجموعۀ آمریکایی برنامۀ همکاری‌های مشترک خود را حدود دو سال قبل با هدف سرعت بخشیدن به تجاری سازی وسایل نقلیۀ خودران شروع کردند.

انتهای پیام/

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار علمی و فناوری

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار علمی و فناوری

    اخبار برگزیده