کفش کولر و بخاری‌دار!

کفش کولر و بخاری‌دار!

یک شرکت فرانسوی به تازگی کفی کفشی تولید کرده است که امکان تولید گرما و سرما برای خنک یا گرم نگه داشتن پا به وسیلۀ استفاده از انرژی مکانیکی را دارد.

خبرگزاری برنا- گروه علمی و فناوری؛ پیش از این همۀ شرکت‌ها برای عرضۀ تأمین گرما در کفی‌های تولیدی خود از انرژی تولید شده توسط باطری استفاده می‌کردند اما اخیراً شرکت سول کولر کفی موسوم به کلیم فیت به بازار عرضه کرده است که برای تولید گرما نیازی به استفاده از انرژی باتری ندارد.

این کفی برای تولید گرما و سرما و گرم یا خنک نگه‌داشتن پا از انرژی مکانیکی حاصل از قدم زدن بهره می‌برد، استفاده‌کنندگان از کفی با تغییر فصل می‌توانند آن را داخل کفش خود بچرخانند تا تغییر حالت داده و اگر روی حالت گرما بوده است، بعد از چرخش سرما تولید کند!

کفی‌های مذکور با استفاده از فشاری که کاربر هنگام قدم زدن به منافذ خنک کننده وارد می‌کند، انرژی مورد نیاز خود را تأمین می‌نمایند به این صورت که کاربر هنگام حرکت با فشردن غلاف های خنک کننده هوا را فشرده و آن‌ها را در سمت گرم و روی سلول‌های فشرده شده در این سمت فشار می دهد. این فشرده سازی باعث گرم شدن تا ۴ درجه سانتی گراد می‌‌شود. حرکت به سمت بالا نیز باعث انبساط سلول های نرم در سمت خنک کننده شده و دما را تا منفی ۳.۵ درجه کاهش می دهد.

جنس کفی‌های کلیم فیت از سیلیکون و مس است، همین موضوع سبب می‌شود که تنظیم حرارت به صورت کارآمدتری انجام شود.

شرکت سازنده می‌گوید که کفی‌های تولید شده‌اش به رغم اینکه با باتری کار نمی‌کند اما توان تولید یکپارچۀ گرمایش را دارد به همین دلیل دیگر در کفی‌ها نقاط کانونی گرم یا سرد ایجاد نمی‌شود که هنگام استفاده منجر به آزار کاربر گردد.

انتهای پیام/

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار علمی و فناوری

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار علمی و فناوری

    اخبار برگزیده