به گزارش خبرگزاری برنا از فارس، دکتر «مهرزاد لطفی» با اشاره به نشست های روز گذشته ستاد ملی کرونا و ستاد استانی مقابله با کرونا، بر استفاده از ماسک در مکان های عمومی از سوی مردم تاکید کرد.
او با اشاره به تامین ماسک در استان از سوی مسوولان مرتبط نظیر سازمان «صمت»، افزود: باید برای رعایت اصول بهداشتی، ماسک به تعداد کافی در دسترس مردم قرارگیرد تا بتوان با مقابله و قطع زنجیره انتقال این بیماری، این بحران را مدیریت کرد.
دکتر لطفی اضافه کرد: با توجه به شرایط بحرانی کرونا ویروس در استان، لازم است برای حفظ سلامتی خود و عزیزانمان، هشدارها را جدی بگیریم.
رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز برگزاری دورهمی های خانوادگی و مراسم های عروسی و ختم را مهم ترین علت شیوع کروناویروس در شهرستان های استان فارس عنوان کرد و از مردم خواست تا از برگزاری اینگونه برنامه ها پرهیز کنند.
او ضمن اعلام انجام هزار و ۶۳۷ مورد نمونه آزمایش کرونا طی روز گذشته تاکنون در فارس؛ به بررسی آمار مبتلایان، موارد مرگ و میر، افراد بستری و بهبودیافته، روند خدمت رسانی به مبتلایان و موارد مشکوک در مراکز درمانی، بررسی تولید ماسک در مراکز تولیدی استان و عملکرد مراکز آزمایشگاهی تشخیصی کروناویروس پرداخت.
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: