به گزارش خبرگزاری برنا از فارس، یحیی زارع با بیان اینکه شیوع بیماری کرونا در جهان و ایران، فعالیت‌های ورزشی را دچار وقفه کرده است، بیان داشت: با از بین رفتن امکان ارتباطات نزدیک و انجام ورزش‌های گروهی و نیز تعطیلی ناگزیر سالن‌های ورزشی شهرداری، با طراحی نرم‌افزاری موبایلی درصدد هستیم شهروندان را به ورزش ترغیب کنیم.
وی عنوان کرد: از این رو به همت اداره تربیت بدنی این سازمان و با همکاری بخش خصوصی، نرم‌افزاری هوشمند برمبنای ورزش‌های همگانی همچون پیاده‌روی، کوهپیمایی و دوچرخه‌سواری تهیه شده است.
رئیس اداره ورزش و تفریحات سالم سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز با بیان اینکه این نرم‌افزار تا دو هفته آینده به بهره‌برداری خواهد رسید، گفت:امکان برگزاری برنامه‌های همگانی از این رهگذر فراهم خواهد شد و شهروندان می‌توانند با نصب آن بر روی گوشی در هر زمان و مکان ورزش کنند، سایر ورزشکاران را مشاهده نمایند و از میزان کالری مصرفی، مسافت طی شده و نیز محاسبه سرعت و گام بهره گیرند.
زارع عنوان کرد: همچنین به منظور ایجاد انگیزه و رقابت جوایزی ارزنده به صورت هفتگی به ورزش‌دوستان اهدا خواهد شد.
وی افزود: شهرداری شیراز در بلندمدت قصد دارد براساس استفاده شهروندان از این نرم‌افزار، پیاده‌راه‌ها و مکان‌های پر تردد را شناسایی کند و براساس اطلاعات و داده های آماری از قبیل سن و جنس امکانات ورزشی شهر را توسعه بخشد.
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: