به گزارش  خبرگزاری برنا از فارس ، دکتر فرهاد اسماعیلی پیشگیری از آسیب های اجتماعی و استفاده از ظرفیتهای مختلف و تبدیل موقعیت های مختلف به فرصت در این راستا را از مهم ترین رویکردها در آموزش و پرورش دانست  و گفت : در همین راستا جشنواره کشوری "هر خانواده یک کانون یاریگران زندگی" ویژه خانواده ها در دوران کرونا و به میزبانی اداره مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی آموزش و پرورش فارس برگزار شد.
 مدیرکل آموزش و پرورش فارس با اشاره به تعطیلی مدارس  ناشی از شیوع ویروس کرونا  و لزوم تداوم مباحث آموزشی وتوجه به ترویج و فرهنگ سازی، گفت : از رسالت های اصلی آموزش و پرورش ، توانمندسازی همه جانبه دانش آموزان، اولیا وکارکنان در حوزه پیشگیری از آسیب های اجتماعی است.
وی افزود  : بیش از 20 هزار و سیصد اثر از سراسر کشور برای شرکت در جشنواره ملی "هرخانواده یک کانون یاریگران زندگی"  به دبیر خانه این جشنواره در آموزش و پرورش فارس ارسال شد که از این تعداد ،یک هزار اثر درقالب کلیپ و نقاشی و کاردستی و دلنوشته و .... به عنوان  رتبه های اول تا سوم  توسط کمیته داوری انتخاب گردید.
اسماعیلی گفت : مشارکت خانوادگی در فعالیت های آموزشی،ترویجی و فرهنگی  از مهمترین اهداف و برنامه هایی است که در اجرای این رسالت بزرگ بسیار تاثیر گذار است و جشنواره ذکر شده در همین راستا ، به صورت مجازی برگزار شد.
مدیرکل آموزش و پرورش فارس ضمن تاکید بر نقش خانواده  و اهمیت شعار"درخانه بمانیم" ، گفت : به منظور خلاقیت ، نوآوری  واجرای برنامه های جذاب وپرکردن اوقات فراغت فعال دانش آموزان جهت پیشگیری از آسیب های اجتماعی و ویروس کرونا، این جشنواره  با محور های "درخانه بمانیم، عشق ورزی درخانواده ، تعامل در خانواده ، کمک والدین به فرزندان، ایجادنشاط در خانه، بازی های خانوادگی، کمک فرزندان به والدین و برنامه ریزی درسی " بود که از سوی دانش آموزان، اولیا وکارکنان مورد استقبال بی نظیری قرار گرفت.
اسماعیلی درباره شرایط ونحوه  تقدیر از آثار منتخب نیز گفت : جایزه و لوح تقدیر مقام های اول از طرف مدیرکل  اداره امور تربیتی، مشاوره و مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی وزارت آموزش و پرورش  و لوح تقدیر مقام های دوم وسوم برعهده  استان فارس و تهیه هدایا نیز بر عهده هر کدام از استان های دارای آثار منتخب است
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: