به گزارش خبرگزاری برنا از فارس، عباس حاجی زاده در دیدار با جلیل دوران مربی تیم ملی فوتسال ایران اظهارداشت:رشادت  شهید عباس دوران تا جایی است که رهبر معظم انقلاب درباره ایشان فرمودند:اگر ماجراى شهید دوران را در کتاب‌ها خوانده بودیم یا امروز هر کس مى‌خواند، احتمال مى‌داد که افسانه باشد.
وی ادامه داد:زنده نگه داشتن نام شهدا و همچنین الگوبرداری از زندگی آنان به همراه شناساندن قهرمانان ملی به نسل جوان باید همواره مورد توجه باشد که اداره کل ورزش و جوانان فارس در راستای برنامه های خود در بخش جوانان حتما به این مورد ویژه توجه می کند.
سرپرست اداره کل ورزش و جوانان فارس بیان کرد:باب شهادت همیشه باز است و می‌بینیم امروز میبینیم که جوانانی که حتی دوران دفاع مقدس را ندیده اند در عرصه های دیگری جان خود را فدای اسلام و وطن میکنند که شهدای مدافع حرم از جمله شاخص ترین آنان هستد.
حاجی زاده در بخش دیگری از سخنانش گفت:جلیل دوران برادر کوچکتر شهید عباس دوران به عنوان یکی از پیشکسوتان ورزش فارس نیز همواره برای فارس و کشور افتخار آفرین بوده است و به شکلی دیگر برای سربلندی کشور تلاش کرده  که کسب عناوین مختلف به همراه تیم ملی فوتسال ایران به عنوان مربی از اخرین افتخارافرینی های وی است که ما وظیفه داریم قدرشناس پیشکسوتان ورزش هم باشیم.
در دیدار عباس حاجی زاده با جلیل دوران پیشکسوت ورزش فارس و برادر شهید عباس دوران که به مناسبت سالگرد شهادت این شهید بزرگوار انجام شد  مجید اسماعیلی مسئول واحد ایثارگران اداره کل ورزش و جوانان فارس، غلامعلی طفیونی رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان شیراز و کاووس عباسی رئیس هیات فوتبال فارس وی را همراهی می کردند.
هنگامی که در تیر ۱۳۶۱ خورشیدی صدام حسین رییس رژیم بعث عراق برای میزبانی از اجلاس سران عدم تعهد آماده می شد و گفته بود که هیچ خلبان ایرانی جرات نزدیک شدن به آسمان بغداد برای برهم زدن اجلاس را ندارد، عباس دوران ماموریت یافت تا عملیاتی را برای جلوگیری از تشکیل کنفرانس سران غیرمتعهدها در عراق انجام دهد.
این عملیات با هدف بمباران پالایشگاه «الدوره» بغداد، نیروگاه اتمی بغداد و پایگاه الرشید یا ساختمان هتل اجلاس عدم تعهد بود که این عملیات با موفقیت انجام شد. در این عملیات موفق هواپیمای ایرانی مورد اصابت چند گلوله ضدهوایی قرار گرفت. خلبان کابین عقب دستگیره خروج اضطراری را کشید و از جنگنده خارج شد اما عباس دوران با صرف نظر کردن از خروج اضطراری، هواپیمای (اف ۴) صدمه‌ دیده خود را که در آتش می‌سوخت، با هدف ناامن جلوه دادن شهر بغداد، به هتل محل برگزاری هفتمین دوره اجلاس سران جنبش غیرمتعهدها کوبید و مانع از برگزاری این اجلاس در عراق شد و خودش به دیدار معبود شتافت.
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: