به گزارش خبرگزاری برنا از فارس، سعید دهقانی که کار گفت و گو و تدوین این خاطرات را بر عهده داشته ضمن اعلام این مطلب اظهار داشت: واحد فرهنگ و مطالعات پایداری حوزه هنری فارس این طرح را در دستور کار قرارداده و از آن حمایت می کند.
وی افزود: اقلیت های دینی در طول تاریخ در جامعه ایران،  فارغ از هرگونه تفاوتی در کنار مسلمانان زیسته اند و این حسن همزیستی و همجواری در استان فارس و شهر شیراز به سبب رواداری و روحیه صلح جوی مردم این شهرژرفای بیشتری داشته است.
این نویسنده  ادامه داد: شیراز شهری است که اقلیت های مختلف قومی و مذهبی را به خوبی در خویش جای داده و علاوه بر حضور شهروندانی از قومیت های مختلف، صاحبان عقیده و مذهب گوناگون نیز در آن حضور دارند تا حدی که براساس آمارها شیراز دومین شهر کلیمی نشین ایران است.
وی گفت: مجموعه خاطرات کلیمیان شیراز از حماسه دفاع مقدس برای اولین بار است که موضوع یک اثر قرار گرفته و برای انجام آن ساعتها مصاحبه با فعالین این جامعه در دفاع مقدس انجام شده تا خاطرات آنان مستند اثر باشد و تصویری حقیقی از نقش انان در این کتاب ارائه شود.
دهقانی ادامه داد: در حال حاضر فاز نخست پروژه که شامل مصاحبه و پیاده سازی متن اینادی اثر بوده صورت گرفته و در تدارک بخش نهایی کار هستیم که به تدوین نهایی کتاب بر اساس این خاطرات اختصاص دارد.
وی در پایان اظهار داشت:  حماسه دفاع مقدس یک اتفاق مزبوط به قشری خاص نبوده بلکه همه افراد جامعه و همه انان که دلشان برای میهن عزیزمان می تپیده در آن مشارکت داشته اند و این گویاترین سند برای ایرانی بودن همه اقوام و مذاهب در این سرزمین است.
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: