به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا از فارس، محمدرضا امیری در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان فارس اظهار داشت: صرف ارائه آمار ازدواج و طلاق دردی را از جامعه دوا نمی کند و این آمار فقط خوانده و ارائه می شود.
 وی همچنین به کاهش میزان نرخ فرزندآوری اشاره کرد و افزود: این آمار که همچنان سیر صعودی دارد در خصوص فرزندآوری، سیر صعودی در افزایش سن ازدواج و افزایش تعداد طلاق را در پی دارد.  
امیری افزود: باتوجه به عمیق بودن ریشه های مشکلات در این زمینه نرخ فرزندآوری به میزانی پایین است که به طور قطع یکی از مباحث آن موضوعات اقتصادی و اجتماعی است. 
فرماندار شهرستان شیراز اضافه کرد: در خصوص وام ازدواج بانک های استان نیز بخشنامه ها و مصوبات دولت که بانک‌مرکزی ابلاغ می کند به آنها اعتقادی نداشته و برخی از بانک ها حسن نیت را در این زمینه ندارند و برخی از روسای شعبات بانک ها به اندازه ای سنگ اندازی بر جلوی پای جوانان می اندازند که دیگر متقاضیان از مراجعه به بانک خسته می شود و در برخی بانک ها الزام برای آوردن ضامن نظامی گذاشته شده است و لازم است تا در این زمینه با تشکیل کمیته های تخصصی این مسائل رسیدگی شود. 
۹۰ درصد منابع قرض الحسنه را هر بانکی مجاز است مصرف کند  
کریم ریگی زادگان رئیس شورای سیاست گذاری بانک های فارس همچنین در این جلسه عنوان کرد: در رابطه با تسهیلات ازدواج به ۵۰۰ میلیون ریال افزایش یافته است و این میزان در ایثارگران به دو برابر افزایش یافته است و ایثارگران می توانند مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان وام ازدواج دریافت کنند.
TATI9009
وی اظهار داشت: در پایان اسفند ۹۸ در استان فارس ۴۱ هزار و ۱۲۱ فقره تسهیلات به مبلغ ۱۵ هزار و ۳۷۳ میلیارد ریال از سوی چهارده بانک پرداخت شده است و در سال جاری تا پایان خرداد ماه جاری ۴ هزار و‌۵۳۳ فقره تسهیلات به مبلغ ۲ هزار و‌۳۶۳ میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شده است.  
 ریگی زادگان اضافه کرد: در سال ۹۸ تعداد آمار در صف انتظار شعبه ۴۰۶ فقره بوده است که پرداختی ۴۹ هزار و ۱۲۱ فقره تسهیلات بوده است و در صف انتظار شعبه به معنای این است که متقاضی شعبه خود را به بانک مشخص و اعلام می کند و این حاکی از آن است که تعداد زیادی در صف انتظار نداریم.  
وی یادآور شد: در خصوص نسبت منابع به مصارف قرض الحسنه ۹۰ درصد منابع قرض الحسنه را هر بانکی مجاز است مصرف کند و باتوجه به اینکه قرض الحسنه تنها ازدواج نیست و رفع احتیاجات ضروری، بهزیستی و‌کمیته امداد می باشد سقف وام بالا برده شد و بانک ها با محدودیت مواجه شدند و وام رفع احتیاجات ضروری به همان مبلغ ۲ میلیون تومان است و افزایشی نداشته است. 
 
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: