به گزارش خبرگزاری برنا از فارس، سید علیرضا دیهیمی با اشاره به اینکه شیوع بیماری کرونا فعالیت‌های ورزشی را در تمامی رشته‌ها و سطوح به حالت تعلیق درآورد،عنوان کرد: قریب به ۶ ماه گذشته دشواری‌های بسیاری به خانواده ورزش کشور به دلیل شیوع بیماری کرونا وارد‌ آمد که با توجه به وضعیت بیماری و شدت آن، اجتناب‌ناپذیر بوده است.
وی ابراز داشت: هیات ژیمناستیک فارس و هیات های شهرستان براساس تمامی پروتکل‌ها و دستور‌العمل‌های اعلامی و برای حفظ سلامت ورزشکاران، مربیان، داوران و... براساس دستور ستاد مبارزه با کرونای کشور و استان و نیز دستور وزارت بهداشت و وزارت ورزش و جوانان، در بازه‌های مختلف اقدام به تعطیلی سالن‌ها کرد؛ اما با بهبود اوضاع از ورزشکاران دعوت کرد تادر صورت تمایل و نیاز به زیرساخت‌های ورزشی در مجموعه‌ سالن‌های این هیات حضوریابند.
دیهیمی افزود:در این راستا، ابتدا مقرر شد تالار ژیمناستیک استاد حسین اعظمی از اول اسفندماه 98 به مدت دو هفته تعطیل شود و پس از آن، سالن بازگشایی و ورزشکاران و مربیانبه تمرینات بپردازند؛ اما متاسفانه این تعطیلی به درازایی چند ماهه انجامید و تانیمه خردادماه سال جاری ادامه یافت.
قائم مقام هیات ژیمناستیک استان فارس با بیان اینکه آماده‌سازی و تعمیرات این سالن در بازه یادشده به همت هیات ژیمناستیک شیراز در دستور کار  قرار دارد، بیان داشت: پس از اعلام امکان بازگشایی سالن،ورزشکاران، مربیان پیشکسوت و جوان با یکدلی و دلسوزی در اقدامی خودجوش در چندین روز اقدام به آماده‌سازی سالن،شستشو و ضدعفونی کردن وسایل کردند و ضروری است که در این مقال از آن‌ها به دلیل حس همدلی قدردانی کنیم.
دیهیمی بااشاره به اینکه همکاری با ورزشکاران و رفع نیاز‌های آنان طبق ضوابط و مقررات همواره در دستور کار این هیات بوده است، اظهار کرد: در نیمه دوم خردادماه سالن استاد اعظمی با کسب مجوزهای قانونی و رعایت پروتکل‌های بهداشتی بازگشایی شد وورزشکاران خصوصا قهرمانان در زمان‌های محدود و مشخص در این سالن حضور یافتند، این محدودیت بنا بر دستورالعمل‌های اعلامی و برای حفظ سلامت ورزشکاران و دست اندرکاران ورزش اعمال شد.
وی  با بیان اینکه نیاز ورزشکاران حرفه‌ای و قهرمانان به استفاده از امکانات این سالن ورزشی، برای تداوم قهرمانی بسیار ضروری است، گفت: این ورزشکاران بر اساس برنامه‌ای مشخص با حفظ فاصله‌گذاری اجتماعی زیر نظر مربیان مجرب و توانمند، فعالیت می‌کنند و با توجه به حساس بودن تمرین‌ها و نیاز به رعایت قوانین وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون ژیمناستیک بهفعالیت می‌پردازند.
قائم مقام هیات ژیمناستیک استان فارس تاکید کرد: در این راستا هیچ برنامه‌ای خارج از چارچوب مقررات برگزار نمی‌شود تا ورزشکاران بتوانند با آرامش خاطر و به نحو مطلوب ازامکانات بهره گیرند و مسیر قهرمانی را همچون گذشته هموار سازند و نهایت همکاری باورزشکاران صورت گرفته است که همگی تنها در چارچوب مقررات می‌گنجد و هیچ اقدام فراقانونی صورت نمی‌گیرد.
وی درادامه از ورزشکاران و دوستداران ژیمناستیک به دلیل همراهی‌ها و رعایت نکات اعلامی تقدیر کرد و ابراز امیدواری کرد با عبور از این بحران جهانی و دشوار، با امید به خداوند متعال باری دیگر بتوان چراغ تمامی فعالیت‌های ورزش ژیمناستیک را روشن کرد وخواسته‌های ورزشکاران را بدون محدودیت برآورده ساخت.
رئیس هیات ژیمناستیک شیراز نیز عنوان کرد: تمرین‌ها در سالن استاد اعظمی به‌صورتی هدفمندصورت می‌گیرد و تا حد امکان خطرات شیوع بیماری و همه‌گیری با ضدعفونی مداوم ونظارت بر برنامه‌ها کاهش یافته است.
محمد ارمی با بیان اینکه سالن تخصصی مرحوم حسین اعظمی در فارس یگانه است، افزود: این سالن برای ورزشکاران سراسر فارس به دلیل برخورداری از امکانات اهمیتی ویژه دارد و مهم است که با رعایت اصول و دستورات ابلاغی بتوانیم حضور آنان را در این مجموعه با حفظ سلامت ورزشکاران تداوم بخشیم.
وی بیان کرد:هم‌اکنون هم بانوان و هم آقایان در روز‌ها و ساعات مشخص و براساس قوانین بهداشتی تمرین‌های حرفه‌ای خود را زیر نظر مربیان و ضوابط  ورزشی انجام می‌دهند.
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: