به گزارش خبرگزاری برنا از فارس ، دکتر فرهاد اسماعیلی در یکصدو سی و نهمین جلسه شورای آموزش‌وپرورش استان، با اشاره به بازگشایی مدارس در 15 شهریورماه 99 ، گفت: آموزش‌وپرورش فارس برای بازگشایی مدارس در وضعیت‌های مختلف بهداشتی شامل وضعیت سفید ،زرد و قرمز آمادگی دارد تا بر اساس اعلام ستاد ملی مقابله با کرونا اقدام نماید.
مدیرکل آموزش‌وپرورش فارس گفت: درصورتی‌که در وضعیت قرمز قرار داشته باشیم  همه آموزش‌ها باید به‌صورت مجازی انجام شود و در وضعیت زرد نیز تلفیقی از آموزش مجازی و حضوری خواهد بود.
وی افزود: در وضعیت زرد دانش آموزان علاوه بر حضور در کلاس‌های آموزش مجازی برای بخشی از دروس خود، در برخی از کلاس‌ها نیز بر اساس تقسیم‌بندی ،به‌صورت زوج و فرد و در تعداد کمتر ،با رعایت همه دستورالعمل‌های بهداشتی به‌صورت حضوری شرکت خواهند کرد.
اسماعیلی با اشاره به زیرساخت‌های آماده‌شده برای شروع سال تحصیلی در شهریور 99 ، گفت: درزمینهٔ تولید محتوای آموزشی معلمان فارس تقریباً در شرایط آمادگی کامل هستند و مدیران مدارس وادارات نیز با توجه به پایش انجام‌شده برای شروع سال تحصیلی جدید آماده هستند.
مدیرکل آموزش‌وپرورش فارس گفت: با توجه به دسترسی ، بضاعت و امکانات در اختیار دانش آموزان در نقاط مختلف استان ، به نحوی برنامه‌ریزی‌شده تا هیچ دانش‌آموزی از آموزش بی‌بهره نشود .
وی افزود: با توجه به تفاهم‌نامه انجام‌شده با وزارت ارتباطات و پیگیری‌های خوب استاندار فارس، تاکنون 98 درصد مدارس فارس به اینترنت مجهز شده‌اند و با هماهنگی به‌عمل‌آمده با صداوسیمای استان، آموزش از طریق این رسانه ملی و استانی نیز پی گیری خواهد شد و در کنار همه این موارد ، تولید محتوای خودآموز نیز برای دانش‌آموزانی که به هیچ‌کدام از این امکانات دسترسی ندارد تهیه‌شده است.
اسماعیلی در ادامه با اشاره به مصوبات قبلی شورای آموزش‌وپرورش استان، گفت: در جلسه پیشین این شورا مقرر شد که دستگاه‌های خود دریافت (pos) تا پایان مردادماه ۹۹ در شهرداری‌های استان فارس نصب شود تا این مبلغ مستقیماً به‌حساب آموزش‌وپرورش واریز شود.
مدیرکل آموزش‌وپرورش فارس گفت: در استان فارس این مهم در تمام شهرستان‌ها به‌جز داراب، نو بندگان فسا و یکی از بخش‌های شهرستان قیروکارزین صورت گرفته است، اما در مناطق یازده‌گانه شهرداری شیراز دستگاه‌های خود دریافت نصب نشده است.
وی افزود : بر این اساس وجوه دریافتی پنج درصد عوارض ساختمان سهم آموزش‌وپرورش سال ۹۹ تا دهم شهریور از مردم دریافت شده اما در برخی شهرستان‌ها به‌حساب آموزش‌وپرورش واریز نشده است که این موضوع با اعلام به واحد تخلفات اداری، پیگیری خواهد شد.
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: