به گزارش خبرگزاری برنا از فارس، مهندس محسن کلاری  با اشاره به شرایط خاص و استثنایی این روزهای کشور که طی  چندین سال گذشته بی سابقه بوده است، گفت : آموزش و پرورش فارس نیز به تبع این شرایط دارای وضعیت خاصی است و با وجود بیماری کرونا  و به صفر رسیدن و حتی منفی شدن در آمدهای اختصاصی مراکز آموزشی ، رفاهی و فرهنگی در استان و همچنین عدم تخصیص اعتبارات مربوطه، سعی کردیم این مجموعه را به نحوی مدیریت کنیم که با کمترین مشکلات روبرو شویم.
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش فارس گفت : تا کنون برای امور جاری مدارس و ادارات  آموزش و پرورش در سراسر استان 3 نوبت اعتبار تخصیص دادیم که در نوع خود بی سابقه بوده و با این شرایط اتفاق خوب و بزرگی است .
کلاری ادامه داد : در شهریور ماه نیز برای ادارت و مدارسمان یک نوبت دیگر اختصاص اعتبارات جاری خواهیم داشت و با شرایط فعلی تورم هر چند سرعت پیش برد پروژه های عمرانی آموزش و پرورش کند شده ،اما تعطیل نشده اند.
وی با اشاره به  تلاش های صورت گرفته در تخصیص اعتبارات به پروژه هایی که به لحاظ کیفیت بخشی به آموزش و پرورش مثمر ثمر هستند ، گفت : اعتبارات  چند پروژه جدیدی که برای امور کیفی آموزش و پرورش نیاز است فراهم شده  و با تمام سختی هایی که این روزها متحمل هستیم تعطیل نخواهند شد .
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش فارس پرداخت به موقع حقوق فرهنگیان را مرهون تلاش همکاران حوزه مالی در ادارات دانست و گفت :  پرداخت پاداش بازنشستگی و مرخصی ذخیره شده همکاران که بالغ بر سیصد و هفتاد میلیارد تومان است با قولی که از  وزارت متبوع دریافت شده تا شهریور ماه جاری پرداخت می شود .
کلاری افزود : همدلی و همفکری همکاران که با تلاش شبانه روزی در این روزهای کرونایی سخت مشغول کارند باعث شده که  وقفه ای در هیچ کدام از مسائل آموزشی و مالی پیش نیاید .
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: