به گزارش خبرگزاری برنا از فارس، دکتر «علیرضا رئیسی» در آستانه اربعین حسینی با ابراز امیدواری برای پایان ویروس منحوس کرونا گفت: این ویروس همه انرژی و توان نظام سلامت را گرفته است و روزی نیست که خبر شهادت یکی از همکاران را نشنویم.
او ضمن قدردانی از پزشکان خانواده به پاس تلاش و نقش موثری که در مقابله با کووید ۱۹ داشته اند افزود: راه اندازی خانه های بهداشت عشایر به عنوان یک حرکت خوب و بزرگ برای نظام سلامت کشور، از شیراز مهد فرهنگ و علم پزشکی بوده است که امیدواریم در تمام کشور توسعه یابد.
دکتر رئیسی یکی از توانمندی ‌های کشور در مقابله با بیماری ها را وجود نظام شبکه بهداشت و درمان عنوان کرد که در سطح روستا ها و شهرها در حال اجرا است و اظهار کرد: اگر این نظام نبود، بیمارستان ها توان پذیرش این حجم بیماران را نداشتند.
معاون بهداشت وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی حضور پزشک خانواده به ویژه در شرایط بحرانی را بسیار موثر دانست و گفت: در حال حاضر اجرای برنامه پزشک خانواده همانند روزهای سخت آغازین اجرای آن نیست، فرهنگ سازی شده، پرونده الکترونیک راه اندازی و زیرساخت ها فراهم شده است.
برنامه ریزی برای اجرایی شدن برنامه پزشک خانواده در سطح کشور تا پایان سال جاری
او تاکید کرد: مصمم هستیم با حمایت وزیر بهداشت تا پایان امسال اکثر استان های کشور تحت پوشش پزشک خانواده قرار بگیرد.
دکتر رئیسی ادامه داد: با توجه به پیشرو بودن فارس و مازندران در اجرای برنامه پزشک خانواده، لازم است برای ارتقاء، تقویت و رفع چالش های موجود راهکار ارایه شود.
معاون بهداشت وزیر بهداشت اظهار کرد: با ورود پزشکان خانواده در امر غربالگری، مرحله اول و دوم این برنامه به طور کامل انجام شد و امیدواریم شاخص های بهداشتی در فارس همچنان بهبود یابد.
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: