به گزارش خبرگزاری برنا از فارس،عبدالحسین رحیمی گفت: هفته بزرگداشت پیوند اولیا و مربیان با هدف افزایش میزان مشارکت و اثربخشی خانواده در اعتلای نظام تعلیم و تربیت و تبیین نقش و جایگاه خانواده در امر آموزش ، تربیت و گسترش همکاری میان والدین و مربیان در راستای تقویت و همسویی روش های تربیتی برگرفته از سند تحول بنیادین آموزش و پرورش از ۲۴ تا ۳۰ مهر ماه برگزار می شود.
رییس اداره انجمن اولیا و مربیان اموزش و پرورش فارس یکی از وظائف بسیارمهم انجمن اولیا و مربیان  را اتصال دو کانون اصلی تعلیم و تربیت، خانه و مدرسه دانست و گفت:  به منظور تعریف مشترک از پرورش و تربیت فرزندان، مشارکت و همکاری دو جانبه در امر تعلیم و تربیت لازم است.
رحیمی فرارسیدن هفته پیوند اولیا و مربیان را فرصت مغتنمی برای بیان اهمیت همراهی، همدلی و همکاری بهینه  دو نهاد مقدس و تاثیرگذار  مدرسه و خانواده دانست و گفت:  خانه و مدرسه دو نهادی هستند که نقش آشکاری در موفقیت فرایند تعلیم و تربیت در جامعه ایفا می‌‌کنند.
وی در تشریح مهمترین اهداف انجمن اولیا و مربیان گفت:  آگاهی بخشی به والدین دانش آموزان و آشنا کردن آنها با قوانین و مقررات مدرسه و آموزش و پرورش به ویژه آیین نامه ها انجمن و اولیا و مربیان، یافتن بهترین راهکار برای تقویت رابطه خانه و مدرسه ،ایجاد حساسیت در اولیا و مربیان نسبت به اهمیت تربیت و معرفت دینی دانش آموزان، ترویج و تقویت فرهنگ مشارکت جویی در اولیا دانش آموزان، تبیین جایگاه انجمن اولیا و مربیان در نظام تعلیم و تربیت و فراهم کردن امکان بهره گیری مناسب از تخصص ها و مهارت های اولیا دانش آموزان از مهمترین اهداف انجمن اولیا و مربیان است.
رییس اداره انجمن اولیا و مربیان اموزش و پرورش فارس با اشاره به اینکه در هفته پیوند اولیا و مربیان در وضعیت عادی پدران و مادران دانش آموزان عزیز به مدرسه دعوت می شدند تا پیرامون مسائل تربیتی و تحصیلی فرزندان  تبادل نظر نمایند گفت: در سال  تحصیلی جدید با حضور نامیمون ویروس کرونا مدیران محترم مدارس با هماهنگی و اطلاع رسانی از قبل ،یک ساعت در طول روز از والدین محترم دعوت بعمل آورند تا پدر و مادر به جای فرزند و مجموعه مدیریتی و تیم آموزشگاه به جای معلمان عزیز در فضای مجازی در کلاس درس حضور به هم رسانند .
رحیمی افزود: در این راستا همچون سال های قبل مسائل و مشکلات تحصیلی و تربیتی دانش آموزان عزیز را بررسی و نسبت به آگاهی بخشی از قوانین و مقررات مدرسه در  وضعیت فعلی و انتظارات و خواسته‌های والدین هم اندیشی و تعامل صورت ‌گیرد.
وی  ضمن تبریک فرا رسیدن هفته پیوند اولیا و مربیان به فرهنگیان شریف و والدین دلسوز و همراه استان فارس گفت: امیدواریم در سایه هم افزایی دانش، تخصص و مهارتهای شما عزیزان بتوانیم فردای روشن را برای آینده سازان این استان رقم بزنیم.
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: