به گزارش خبرگزاری برنا از فارس، دکتر سیده معصومه دستغیب در نشست مشترک با حوزه معاونت سوادآموزی و مشاور امور بانوان مدیر کل که به منظور بررسی و برنامه ریزی برای اجرای طرح توسعه سواد زنان و دختران عشایر و روستایی برگزار شد، با اشاره به فعالیت های صورت گرفته در زمینه این طرح در حوزه امور بانوان استانداری و معاونت سوادآموزی گفت:یکی از طرح های بسیار مهم و موفقی که می تواند به توسعه و نیز پایداری سواد در زنان و دختران عشایر و روستایی کمک کند و تأثیر بسزایی در ایجاد انگیزه در آنان داشته باشد طرح"پیوند سواد و زندگی"است که در سال جاری اعلام شده است .
مدیر کل امور بانوان استانداری فارس افزود:  موضوعات و مهارتهایی که مقرر گردیده در این طرح به مخاطبان سوادآموزی آموزش داده شود شامل آموزشهای خیاطی،فرش بافی،گلسازی،شیرینی پزی،گلیم بافی،پرورش گیاهان دارویی،صنایع دستی و ... می باشد.
دستغیب ادامه داد: حوزه امور بانوان استانداری این طرح را فرصت مغتنمی برای توسعه سواد زنان و دختران عشایر و نزدیک تر شدن به عدالت آموزشی می داند لذا در این زمینه با معاونت سوادآموزی همکاری و مشارکت جدی خواهد داشت.
وی با اشاره به مشارکت جدی و فعال حوزه امور بانوان و خانواده استانداری در آموزش مهارت های شغلی مندرج در طرح پیوند سواد و زندگی گفت:  بر اساس مواد مطروحه در بخشنامه ،بهترین شکل اجرای آن تشکیل تعاونی می باشد و می تواند زمینه مناسبی برای تولید و فروش محصولات سوادآموزان و مخاطبان این طرح ایجاد کند  و منابع و محتوای آموزشی از طریق این حوزه در اختیار آموزش دهندگان قرار خواهد گرفت.
معاون سوادآموزی آموزش و پرورش فارس نیز با اشاره به اهمیت موضوع عدالت آموزشی  و نیز عدالت جنسیتی و  ترویج آنها در کشور در سایه نظام مقدس جمهوری اسلامی گفت:طرح توسعه سواد زنان و دختران عشایر چندین سال است که با همکاری معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری اجرا می گردد و در سال جاری نیز معاونت سوادآموزی با مشارکت و همکاری حوزه امور بانوان و خانواده استانداری فارس این طرح را اجرا خواهد کرد .
دکتر بهزاد نوروزی چگینی گفت:در سال جاری با توجه به شیوع بیماری کرونا و مشکلات مترتب بر آن  برای اجرای این طرح  61نفر از  آموزش دهندگانی که در سنوات گذشته در این طرح شرکت نکرده اند در یک دوره 48ساعته غیر حضوری آموزش خواهند دید .
وی افزود: 612نفر از زنان و دختران بی سواد و کم سواد عشایر در سال جاری تحت پوشش این طرح قرار خواهند گرفت و توسط آموزش دهندگانی که در دوره آموزشی شرکت کرده و در آزمون پایانی که به شکل حضوری برگزار می شود نیز قبول شوند،آموزش خواهند دید.
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: