به گزارش خبرگزاری برنا از فارس،محمود رضایی  اظهار داشت : انجمن خیرین مسکن ساز فارس  از سال ۱۳۸۳ فعالیت خود را  آغاز  کرده و   تاکنون موفق به ساخت  هزار و ۱۴۶ واحد مسکونی در استان و واگذاری آنها به افراد واجد شرایط شده است . 
وی ادامه داد: در حال حاضر ساخت   ۶۲۵ واحدمسکونی توسط مجمع خیرین مسکن ساز در استان  فارس در دستور کار است و عملیات اجرایی ۲۵۰ واحد نیز آغاز شده است .
معاون عمرانی استانداری فارس در خصوص هدف گذاری  برای ساخت ۳ هزار واحد مسکونی در راستای تامین مسکن محرومین استان توضیح داد :  به دنبال این هدف گذاری و برای شروع اجرای آن  ، به میزان اعلام آمادگی انجمن برای ساخت  تعداد واحدهای مورد نظر ، تخصیص زمین از سوی دولت انجام شده و در اختیار انجمن قرار خواهد گرفت .
رضایی با عنوان اینکه لیست افراد  واجد شرایط  برای ساخت مسکن ، توسط سازمان بهزیستی تهیه و در اختیار مجمع خیرین مسکن ساز قرار می گیرد گفت : انتخاب محرومین برای تامین مسکن آنها ، متناسب با نیازهای جامعه هدف از گروه ها و افراد آسیب پذیر  انجام می شود .
وی با اشاره به اینکه تا امروز  محرومین دارای دو فرزند معلول  در اولویت در یافت مسکن بوده اند  اعلام کرد: از این به بعد  افراد واجد شرایط بر اساس اعلام سازمان بهزیستی شناسایی و به انجمن خیرین مسکن ساز  استان معرفی می شوند که سکونت در محل مورد نظر خیرین برای ساخت مسکن از جمله شرایط لازم برای مشمول شدن افراد واجد شرایط است . 
معاون عمرانی استانداری فارس با یادآوری اینکه زمین ساخت مسکن محرومین توسط دولت در اختیار انجمن خیرین مسکن ساز قرار می گیرد، بیان کرد :  در راستای اجرای طرح اقدام ملی مسکن مقرر شده است بخشی هایی از راضی شهری در این طرح به ساخت مسکن محرومین  اختصاص یابد . به گفته رضایی در همین راستا بر اساس  دسته بندی گروه های هدف و توزیع جغرافیایی محل سکونت آنها ، زمین هایی در اختیار انجمن خیرین مسکن ساز استان قرار می گیرد . 
وی خاطر نشان کرد : امکان استفاده از اراضی تعریف شده برای ساخت مسکن محرومین وجود داشته و  در صورت وجود متقاضی  واجد شرایط ، زمین های مورد نظر در اختیار انجمن خیرین مسکن ساز قرار می گیرد تا مسکن مورد نیاز محرومین واحد شرایط ساخته شده و در اختیار آنها قرار بگیرد 
معاون عمرانی استانداری فارس انجمن خیرین مسکن ساز را سازمانی مردم نهاد و خدمتکذار  افراد محروم و  بی بضاعت خواند و عنوان کرد: این تشکل مردمی با استفاده از امکانات مردم و ظرفیت نهادهای دولتی،  برای تامین سرپناه برای محرومین واحد شرایط تلاش می کند .
رضایی گسترش فرهنگ نیکوکاری در امر تامین مسکن محرومین از طریق بستر سازی مناسب با رعایت احکام، ضوابط و مقرارت موجود ، سیاستگذاری و تعیین خط مشی برای عمران اراضی و فضاهای مناسب با کاربری های مسکونی به منظور حداکثر استفاده از آنها وتلاش برای اعتلای فرهنگ ساخت و تولید مسکن ارزان قیمت را از جمله مهمترین اهداف انجمن خیرین مسکن ساز عنوان کرد . 
گفتنی است انجمن خیرین مسکن ساز استان فارس  که جزو تشکلهای مردم نهاد  و غیردولتی به شمار میرود، با استفاده از کمکهای انسان دوستانه خیرین و  کمک نهادها و ارگان های اجرایی جهت تامین بخشی از نیاز مسکن محرومین استان  فعالیت می کند.
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: