به گزارش خبرگزاری برنا از فارس، عنایت ا... رحیمی در شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی بیان کرد: این انتظار که بتوان اقتصاد و بازار را با تصمیمات نظامی کنترل کرد ادعا و انتظاری غیر واقعی است و نمی‌توان با دستورات نظامی بازار را کنترل کرد.
عالی‌ترین مقام دولت در استان فارس تصریح کرد: استان فارس از عقب ماندگی تاریخی در حوزه اقتصاد بهره می‌برد این در حالی است که توجه به حوزه کشاورزی به علت شرایط مستعد استان فارس از سالیان پیش وجود داشته با این حال طی ۴۰ سال اخیر اقدامات بسیار زیادی در راستای صنعتی شدن استان فارس برداشته شده است.
رحیمی بیان کرد: ایجاد کارخانه‌های صنعتی نظیر کارخانه آلومینیوم، فولاد، کربنات سدیم و فعالیت‌های صنعتی که در استان فارس در جریان است مبین افزایش فعالیت فارس در حوزه صنعت است.
وی در ادامه تصریح کرد: با توجه به همه گیری کرونا در استان فارس تصمیمات قاطعی گرفته شد و توجه به برطرف کردن نیازهای بهداشتی در استان فارس عاملی شد تا نسبت به برطرف کردن نیازهای داخلی در گام نخست اقدام شود پس از برطرف کردن نیاز داخل استان نسبت به صادرات محصولات ضد عفونی کننده به سایر استان‌ها اقدامات لازم توسط تولیدکنندگان انجام در دستور کار قرار می‌گیرد.
رحیمی افزود: توجه به نیازهای استان فارس بایستی سرلوحه فعالیت واحدهای تولیدی باشد این در حالی است که مواد اولیه از استان فارس نبایستی صادر شود بلکه مواد نهایی یعنی ضد عفونی کننده و شوینده‌ها به سایر استان‌ها امکان صادرات دارند.
او بیان کرد: با همکاری دستگاه‌های اجرایی زمینه لازم برای افزایش تولید الکل در استان فارس بایستی فراهم شود این در حالی است که اجرایی مجوز ۶ ماهه توسط علوم پزشکی به واحدهای تولید کننده الکل نیز پس از رعایت موارد قانونی بایستی در دستور کار قرار بگیرد.
 
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: