به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا از فارس، سلیمان کرمی در حاشیه بازید از کارگاه تولیدی و حمایتی برادران احسان نیا و بردبار که اقدام به جذب و بکارگیری افراد بهبودیافته از اعتیاد کرده است، ایجاد اشتغال در کاهش آسیب‌های اجتماعی به ویژه پیشگیری از اعتیاد را امر ضروری دانست و گفت: اعتیاد به مواد مخدر آسیب‌های فراوانی را بوجود می‌آورد که مهم‌ترین آن تخریب و فروپاشی اقتصاد خانواده است که همین امر لطمات و مخاطرات دیگری را به همراه دارد.
سرپرست دبیرخانه شورا با تاکید بر بازگشت پذیری معتادان پس از درمان به آغوش خانواده، بیان داشت: باید به نحوی زمینه‌های لازم را برای افراد بهبود یافته از اعتیاد فراهم کنیم تا فرد پس از بهبودی و درمان کامل به آغوش خانواده و جامعه بازگشته و دوباره گرفتار دام و بلای اعتیاد نشود.
کرمی گفت: یکی از ابزار‌های موفق که می‌تواند نقش بسزایی در جلوگیری از لغزش و بازگشت مجدد بهبودیافتگان از اعتیاد داشته باشد، اشتغال به کار مناسب است.
او اظهار داشت: نباید فرد بهبودیافته را به حال خود رها کنیم؛ برخی از این افراد مهارت‌هایی دارند که می‌توانند با استفاده از آن مشغول به کار شوند.
این مقام مسئول در فارس بیان کرد: باید در کنار ارائه تسهیلات و مشوق‌های لازم از سوی دولت از مشارکت مردم، کارآفرینان، خیران و سازمان‌های مردم‌نهاد برای راه اندازی چنین کارگاه‌هایی که به امر اشتغال بهبودیافتگان از اعتیاد می‌پردازند، استفاده کنیم.
کرمی ضمن بازدید از قسمت‌های مختلف این کارگاه از زحمات و اقدامات صورت پذیرفته توسط مسئولین این کارگاه، گفت: اشتغال بیماران بهبود یافته مراکز درمان اعتیاد، همواره باید به عنوان یکی از دغدغه‌های اصلی به جدیت توسط دستگاه‌های متولی دنبال شود.
گفتنی است تاکنون بیش از ۸۰ نفر از معتادان بهبود یافته پس از ترخیص از مراکز درمان اعتیاد در کارگاه تولیدی و حمایتی برادران احسان نیا و بردبار در شیراز مشغول به کار شده اند.
 
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: