به گزارش خبرگزاری برنا از فارس، عنایت اله رحیمی در نخستین کنفرانس بین المللی آموزش مجازی چالش ها و راهکارها در شرایط کرونا که با حضور  هاشمی معاون برگزار شد با تشریح  شرایط شیوع کرونا  و اقدامات استانی در مقابله با شیوع این بیمارگفت: در ابتدای شیوع کرونا اقدامات پیشگیرانه بسیار موثری در استان اجرا شد که در کاهش شیوع این بیماری بسیار موثر بود. 
وی خاطر نشان کرد : شناسایی و غربالگری به موقع، ایجاد محدودیت های پیش از موعد و برنامه ریزی برای تامین نیازمندی های درمان از جمله فعالیت های انجام گرفته در این راستا است و قبل از شیوع گسترده بیماری اقدامات خوبی در ایام برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی انجام گرفت که وضعیت فارس را  نسبت به دیگر استان ها بهبود بخشید. 
نماینده عالی دولت در استان فارس اغنا مجامع غیر آموزشی و رویداد ها فرهنگی و مذهبی در عدم برگزاری فعالیت ها را از دیگر اقدامات داوطلبه  در کاهش شیوع بیماری عنوان کرد و افزود:  استان فارس در اقدامات هماهنگ جز اولین استان هایی بود که در بخش های اجتماعی و فرهنگی و درمانی فعالیت های خوبی انجام داد و در این راستا افزایش تولید مواد ضد عفونی کننده و تغییر خط تولید14 واحد تولیدی از جمله این اقدامات است. 
 رحیمی با تاکید بر لزوم توجه به شرایط کنونی بیماری و کنترل شیوع بیماری گفت: تهدید های بیماری کرونا فرصت هایی را نیز   به همراه داشته است و در این زمینه افزایش سرعت انتقال پیام و کاهش هزینه رفت و آمد و عدم وابستگی به مکان آموزشی از جمله فرصت ها به شمار می‌رود. 
 استاندار فارس اثرات نامعلوم تربیتی، کاهش خلاقیت و افزایش مشکلات خانوادگی و
معضلات اجتماعی را از جمله معضلات بروز کرونا عنوان کرد و اظهار داشت: تغییر در عادت ها وبسترسازی برای گسترش فضای مجازی از جمله اهداف بلند مدت در این راستا به شمار می رود و امیدواریم تا با شناخت نیاز مخاطبان گام های موفق تری در آموزش برداشته شود.
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: