به گزارش خبرنگار برنا از شهرستان لامرد؛ با هدف تأمین پایدار و تضمین خوراک پالایشگاه پارسیان و با توجه به کمبود فشار گاز درون اهی منطقه عملیاتی پارسیان که متشکل از تابناک، هما و وراوی است، عملیات اجرایی پروژه‌های فشارافزایی و مرکز تفکیک در این منطقه عملیاتی با حضور مسئولان کشوری، استانی و شهرستانی در لامرد و مهر آغاز به کار شد.
با احداث ایستگاه تقویت فشار آرایش ۱+۳ کمپرسور با درایو برقی، تولید میدان گازی هما از ۱۲ میلیون، به ۱۵ میلیون متر مکعب در روز، با احداث ایستگاه تقویت فشار با آرایش ۱+۲ کمپرسور با درایور برقی، میدان گازی وراوی از ۷ میلیون به ۹ میلیون متر مکعب در روز و همچنین با احداث مرکز تفکیک با خط لوله ۸ اینچ همراه پمپ و متعلقات، میدان گازی تابناک به ۳۶ میلیون متر مکعب در روز خواهند رسید.
به گفته صاحب نظران اقتصادی این پروژه، یکی از پروژه‌های عظیم گازی است که باعث افزایش سقف تولید گاز به میزان ۶۰ میلیون متر مکعب در روز می‌شود؛ همچنین این پروژه اشتغالزایی خوبی در سطح ۳ هزار نفر خواهد داشت.
منطقه عملیاتی پارسیان دارای چهار میدان فعال عملیاتی به نام های تابناک، هما، شانول و وراوی است که در مجاورت شهرهای پارسیان، لامرد، خنج و مهر قرار گرفته اند.

خبرنگار: فاطمه زائری

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: