به گزارش خبرگزاری برنا از فارس، دکتر احمد وحیدی، دوشنبه در آیین تکریم و معارفه استانداران سابق و جدید فارس در سالن شهید امامی استانداری فارس در شیراز، با اشاره به آغاز به کار محمد هادی ایمانیه استاندار جدید فارس در این آیین افزود: شخص استاندار به تنهایی نمی تواند به اهداف مقرر دست یابد و این مهم، همکاری همه را می طلبد؛ آنجا که دولت و ملت یکی شد مردم سالاری دینی که هم مفهوم اجتماعی و هم سیاسی دارد محقق می شود.
وی اظهار داشت:‌ تفاوت مردم سالاری دینی و دموکراسی غربی در همین است؛ دغدغه همه مسئولان ما این است که مردم چه نیاز و مشکلی دارند، مردمی که هزاران شهید تقدیم کرده اند؛‌باید دنبال حل مشکلات آنها باشیم.
وزیر کشور با بیان این که امروز ما در زیر سایه نظامی که به نام اهل بیت شکل گرفته است و رهبری فرزانه، حکیم و پارسا دارد، زندگی می‌کنیم که خدمت در این نظام، افتخار بزرگی است.
دکتر وحیدی گفت:‌  خدمت در این نظام، کوچک و بزرگ ندارد و کوچک آن هم بزرگ است و هر کس در هر جایی به هر شکل که در خدمت این نظام و کشور امام زمانی قرار داشته باشد، باید به خوب ببالد؛ البته این فرصت خدمت، امتحان هم هست و باید سربلند بیرون بیاییم چرا که این امانت بزرگ به ما سپرده شده است.
وی با اشاره به توانمندی‌های استاندار جدید فارس گفت:‌ دکتر ایمانیه در این شهر و استان مشهور به ایمان، تدین، پیگیری و کوشش مستمر است؛ از بیت علم و خود، عالم  است؛‌ از بیت عمل و خود، عامل است و امروز، مسئولیتی بس سنگین برعهده می گیرد خصوصا در استانی که سومین حرم اهل بیت است.
وزیر کشور با اشاره به زینت یافتن فارس به عنوان سومین حرم اهل بیت (ع) در ایران اسلامی در سفر سال ۱۳۸۷ مقام معظم رهبری گفت:‌ از رهبری به خاطر انتساب این جایگاه رفیع به استان فارس تشکر می‌کنیم و اگر بخواهیم فارس را با همین نام بشناسیم که با همین نام هم شناخته شده است،‌ همه باید در این مسیر حرکت کنند.
دکتر وحیدی گفت:‌ باید علم و ادب در حرم سوم، متجلی باشد و فرهنگ و معنویت در آن موج بزند و جایی که فرهنگ معنویت وجود دارد، یعنی در آن هم‌راستایی، همسویی و انسجام است؛ وقتی انسجام ایجاد شد پیشرفت خیلی سریع تر در دسترس خواهد بود، چه پیشرفت سیاسی، چه اقتصادی، چه مادی و چه معنوی، همه اینها به بهترین شکل و به سرعت اتفاق می افتد.
وزیر کشور در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تاثیرگذاری استان فارس بر تحولات سیاسی اجتماعی کشور گفت:  الهام آفرینی، کار این استان است و باید الهام بخش باشد، استانی که همه بگویند از نظر رفاه، نبود آسیب های اجتماعی و تعامل و همدلی نمونه است.
وحیدی با اشاره به آغاز دوره جدید مدیریتی استان فارس گفت:‌ درب استانداری، به روی همه باز است و آحاد ملت، دکتر ایمانیه را استاندار خود و او نیز خود را استاندار همه می داند.
وی اظهار داشت:‌ باید به گونه‌ای عمل شود که اگر مردم شهری دچار مشکلی شدند، بدانند کسی به اسم فرماندار یا بخشدار، آنجا هست که به مسائل آنها رسیدگی کند؛ البته ممکن است آنها نتوانند همه مشکلات آنها را حل کنند اما اینکه مسئولان در کنار مردم باشد و مردم بدانند و ببینند که مسئولان از آنها و در بین آنها هستند، این مظهری از دولت اسلامی است.
وزیر کشور با بیان این که نبود فاصله بین مردم و دولت از ویژگی‌های دولت اسلامی است، گفت:‌ چنین دولتی به جامعه اسلامی که در آن معنویت، تفاهم، خیرخواهی و تعاون موج می شود منتهی می شود و پیشرفت ها رخ می‌دهد.
وحیدی در ادامه گفت: استان فارس در مسیر توسعه کارهای زیادی دارد؛ البته اقدامات زیادی نیز صورت گرفته است، در همین استان فارس نسبت به قبل از انقلاب کارهای بسیاری شده است، با این وجود، باید تلاش شود که فارس در حوزه های پزشکی، صنایع و شرکت‌های دانش بنیان قطب شود.
وزیر کشور با بیان این که گردشگری مذهبی و سلامت در استان فارس جایگاه ویژه‌ای دارد، بر جذب سرمایه‌گذاری‌ها در این عرصه تاکید کرد و گفت:‌ نیاید هیچ زمانی را برای جلب سرمایه از دست بدهیم.
دکتر وحیدی در ادامه خطاب به استاندار فارس گفت:‌ تمام مجوزهای سرمایه‌گذاری در استان باید از قبل و در تعامل با سازمان حفاظت محیط زیست، شرکت‌های آّب، برق و دیگر بخش ها اخذ شود و هر سرمایه‌گذاری که مراجعه کرد،  مجوز فعالیت وی در مدت یک ساعت صادر شود؛ معنا ندارد سرمایه‌گذاران برای یک مجوز ماه ها و سال ها معطل شوند.
وزیر کشور گفت:‌ انتظار این است که استان فارس در سال های آینده گام‌های بلندی در مسیر توسعه بردارد و در برخی حوزه‌ها که به اندازه کافی پیشرفت نداشته است، به نقطه قابل قبولی برسد.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: