رهایی چهار محکوم به قصاص در فارس در راستای پویش «به حرمت علی (ع)می‌بخشم»

با تلاش اعضای شوراهای حل اختلاف استان فارس و همزمان با لیالی پر فیض قدر سازش و مصالحه در چهار فقره پرونده قصاص با تلاش‌ مسئولان قضایی استان فارس در راستای پویش به حرمت علی (ع) می بخشم صورت پذیرفت.

به گزارش خبرگزاری برنا از فارس، حجت الاسلام و المسلمین سید کاظم موسوی رئیس کل دادگستری استان فارس از حصول سازش در چهار فقره پرونده قتل عمدی و نجات چهار محکوم به قصاص در ماه مبارک رمضان در حوزه های قضایی مرودشت، داراب ، اقلید و شعبه 42 زندان شیراز خبر داد و گفت:  به تأسی از سیره اهل بیت علیهم السلام  و با رأفت و گذشت خانواده های اولیاء دم، تلاش های مسئولان فارس، اعضا و کارکنان  توسعه حل اختلاف و داوری استان و  با کمک معتمدین و ائمه جماعات چهار محکوم به قصاص همزمان با شب های پر فیض قدر از چوبه دار رهایی یافتند.
وی ضمن قدردانی از تلاش های صورت گرفته افزود: با تأسی به اسوه جوانمردی و عدالت، مولای متقیان حضرت علی (ع) و در راستای پویش «به حرمت علی(ع) می بخشم» اولیاء دما  در چهار پرونده  از حق خود گذشته و با اعلام رضایت خود به چهار محکوم نادم این پرونده ها زندگی دوباره بخشیدند.
نماینده عالی قوه قضائیه در استان فارس  با اشاره به ماه مبارک رمضان و خیر و برکات این ماه عظیم الشأن گفت: ماه رمضان ماه میهمانی و رحمت و بخشش خداوند بر بندگان و همچنین بخشش بندگان بر یکدیگر است و یکی از اعمال نیکو و برتر این ماه گذشت و بخشش می باشد.
حجت الاسلام والمسلمین موسوی با اشاره به آیات نورانی قرآن کریم، احادیث و روایات بیان داشت:  ثمرات و نتایج گذشت و بخشش در این ماه معنوی برای اولیاء دم و شکات چند برابر ماههای دیگر است.
وی در ادامه با اشاره به آمار رضایت اخذ شده طی چندین سال  گذشته گفت: در سال 92 تعداد 33 زندانی،سال 93 تعداد 31 زندانی، سال 94 تعداد 24 زندانی ،سال 95 تعداد 21 زندانی ، سال 96 تعداد50 زندانی ، سال 97 تعداد 39 زندانی ،  سال 98 تعداد 50 زندانی ، سال 99 تعداد 60 زندانی  و سال 1400 تعداد 87 زندانی  از محکومین به قصاص زمینه رضایت آنان مهیا و رهایی از چوبه دار و زمینه آزادی آنان ایجاد شد و در سال جاری نیز به همت و تلاش معاونت توسعه حل اختلاف استان این اقدام خداپسندانه ادامه دارد.
انتهای پیام

وبگردی

  ارز فی

  نظر شما

  پربیننده‌ترین اخبار فارس

  مهمترین اخبار

  آخرین اخبار فارس

  اخبار برگزیده