آخرین و جدید ترین آمار کرونا در استان فارس تا 5 اردیبهشت 1401

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز طی اطلاعیه ای، آخرین وضعیت کروناویروس در استان فارس را از ابتدای شیوع تا امروز دوشنبه، پنجم اردیبهشت ۱۴۰۱، اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری برنا از فارس، در این اطلاعیه آمده است:از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دو میلیون و ۱۳۰ هزار و ۲۱۰ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه های استان تهیه شده که با بررسی نمونه های انجام شده، ۶۲۶ هزار و ۹۶۸ بیمار مثبت شناسایی شده است.
از مجموع تست های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۷۴۷ هزار و ۸۲۳ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۱۷ هزار و ۲۱ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون ۳۸۲ هزار و ۳۸۷ مورد تست سریع انجام شده و ۱۰۹ هزار و ۹۴۷ بیمار مثبت شناسایی شده است.
با بستری ۶۱ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۱۹۶ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد، ۳۱ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.
متاسفانه در ۲۴ ساعت گذشته یک هم استانی در اثر این بیماری جان خود را از دست داد و مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تا کنون به هشت هزار و ۳۱ نفر رسید.
همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۱۸ هزار و ۷۲ هم استانی مبتلا به کووید۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.
در حال حاضر مجموع تعداد دُز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب سه دُز، به هشت میلیون و ۵۲ هزار و ۳۳۰ دُز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۴۱۱ هزار و ۴۸۹ دُز نوبت اول، سه میلیون و ۱۱۳ هزار و ۳۶۸ دُز نوبت دوم و یک میلیون و ۵۲۷ هزار و ۴۷۳ دُز نوبت سوم واکسن بوده است.
انتهای پیام

وبگردی

  ارز فی

  نظر شما

  پربیننده‌ترین اخبار فارس

  مهمترین اخبار

  آخرین اخبار فارس

  اخبار برگزیده