آخرین و جدید ترین آمار کرونا تا تاریخ 10اردیبهشت1401

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز طی اطلاعیه ای، آخرین وضعیت کروناویروس در استان فارس را از ابتدای شیوع تا امروز شنبه، دهم اردیبهشت ۱۴۰۱، اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری برنا از فارس در این اطلاعیه آمده است:از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دو میلیون و ۱۳۴ هزار و ۳۹ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه های استان تهیه شده که با بررسی نمونه های انجام شده، ۶۲۷ هزار و ۴۵۰ بیمار مثبت شناسایی شده است.
از مجموع تست های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۷۵۰ هزار و ۳۹۰ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۱۷ هزار و ۲۲۳ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون ۳۸۳ هزار و ۶۴۹ مورد تست سریع انجام شده و ۱۱۰ هزار و ۲۲۷ بیمار مثبت شناسایی شده است.
با بستری ۳۴ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۱۵۵ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد، ۲۶ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.
متاسفانه در ۲۴ ساعت گذشته یک مورد جدید فوتی کووید۱۹ در فارس ثبت شده و مجموع جان باختگان ناشی از کووید۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، به هشت هزار و ۳۵ نفر رسید.
همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۱۸ هزار و ۷۷۴ هم استانی مبتلا به کووید۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.
در حال حاضر مجموع تعداد دُز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب سه دُز، به هشت میلیون و ۵۸ هزار و ۲۶۱ دُز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۴۱۲ هزار و ۷۲۸ دُز نوبت اول، سه میلیون و ۱۱۵ هزار و ۲۹۷ دُز نوبت دوم و یک میلیون و ۵۳۰ هزار و ۲۳۶ دُز نوبت سوم واکسن بوده است.
انتهای پیام

وبگردی

  ارز فی

  نظر شما

  پربیننده‌ترین اخبار فارس

  مهمترین اخبار

  آخرین اخبار فارس

  اخبار برگزیده