تلاش برای سلامت فارس، گامی به سوی سلامت سیاره زمین است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با اشاره گستردگی ابعاد سلامت و وابستگی آن به مولفه های گوناگون، بر اهمیت مشارکت اقشار مختلف جامعه در توسعه امر سلامت عمومی تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری برنا از فارس ، دکتر «سید وحید حسینی» ضمن گرامیداشت هفته ملی سلامت که امسال با شعار «سلامت ما، سلامت سیاره ما» برگزار می شود، گفت: توسعه دانش و آگاهی در سطح دنیا، اکنون همگان را به این باور عمومی سوق داده که دستیابی به امر سلامت، تنها با مشارکت همگانی و احساس مسوولیت تمامی ما در برابر این امر محقق می شود و انتخاب شعار امسال هفته ملی سلامت نیز رویکردی آگاهانه نسبت به این ضرورت است.
او با بیان اینکه در شعار امسال هفته ملی سلامت، اهمیت نقش مسوولان، مردم و سازمان های مردم نهاد، مورد توجه جدی قرار گرفته است، افزود: از زمینه های موفقیت حوزه سلامت فارس در بسیاری عرصه ها و به ویژه عرصه سلامت استان، وجود روحیه همدلانه نسبت به پیشبرد بهتر برنامه هاست که در دوران کرونا، شاهد اوج این همراهی و احساس مسوولیت نسبت به اهمیت همکاری در مبارزه با این همه گیری بودیم.
مسوول ارشد حوزه سلامت فارس با دعوت از تمامی مسوولان استان، سازمان ها و نهادها، فعالان اجتماعی و مردم استان برای ایفای نقش سازنده در گسترش اهداف و برنامه های سلامت محور ادامه داد: در حالی که خوشبختانه شاهد ثمربخشی تلاش ها و ایثارگری ها در کاهش نسبی آمار کرونا هستیم، لازم است دیگر چالش های حوزه سلامت با تمرکز بیشتری مورد توجه قرار گیرد که یکی از مهم ترین این مسایل، دستیابی به توسعه پایدار، از گذرگاه تلاش برای سیلامت سیاره زمین است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز، تلاش آگاهانه تمامی مردم و مسوولان برای سلامت فارس را گامی به سوی سلامت سیاره زمین برشمرد و اظهار کرد: در همین راستا مسوولان سلامت استان و خانواده بزرگ بهداشت و درمان فارس، تمامی تلاش خود را به کار بسته و هرگونه همکاری از سوی افراد تاثیرگذار اجتماعی، می تواند به دستاوردی ارزنده در ارتقای سلامت جامعه منجر شود.
دکتر سید وحید حسینی گفت: در طی ماه های اخیر در کنار پیگیری برنامه های مقابله با کرونا و مدیریت این بحران، تلاش مجموعه سلامت استان بر این بوده که با برنامه های نظارتی در سراسر استان، رویکرد جامعی نسبت به توانمندی ها، چالش ها و اولویت های بهداشتی و درمانی فارس ایجاد شود و معاونت های هشت گانه دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز در حال حاضر، در حال پیاده سازی اقدامات پیش بینی شده برای ارتقای امر سلامت در استان و افزایش رضایتمندی عمومی در این زمینه هستند.
او همکاری مردم و مسوولان را در به ثمر رسیدن این برنامه ها بسیار تاثیرگذار خواند و افزود: امید است طی ماه های آینده، شاهد رونق هرچه بیشتر سلامت در استان فارس و شتاب اجرای برنامه های عملیاتی در این زمینه باشیم.
انتهای پیام

وبگردی

  ارز فی

  نظر شما

  پربیننده‌ترین اخبار فارس

  مهمترین اخبار

  آخرین اخبار فارس

  اخبار برگزیده