محبی پور:ساماندهی اتباع بیگانه در فارس از خردادماه آغاز می‌شود

معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس با اشاره به آغاز اجرای طرح شناسایی اتباع بیگانه از اواخر فروردین ماه امسال گفت: پس از پایان مرحله شناسایی، کار ساماندهی اتباع نیز از خردادماه آغاز خواهد شد.

 به گزارش خبرگزاری برنا از فارس، اسماعیل محبی پور اظهارداشت: این ساماندهی شامل تعیین تکلیف اتباع غیرمجاز و دسته بندی شهرستان ها برای مجاز و غیرمجاز بودن در پذیرش و حضور اتباع بیگانه است.
وی ادامه داد: هم اینک در استان ۹ شهرستان غیرمجاز داریم که پیشنهاد ما این است که تعداد شهرستان های غیرمجاز بیشتر شود.
اتباع بیگانه میهمان هستند اما بنا نیست که صاحب خانه شوند و تمام عرصه‌ها را اشغال کنند و در این زمینه شهرستان ها باید مدیریت کنند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس بیان کرد: استفاده کارفرمایان از اتباع بیگانه غیرمجاز یا اجاره ملک به این اتباع نیز تخلف است و با متخلفان برخورد می شود.
محبی پور، از شهروندان استان فارس درخواست کرد که هرگونه اطلاعات و اخبار در خصوص قاچاق، اقامت و اشتغال اتباع خارجی غیرمجاز را اطلاع دهند.
وی بیان کرد: جمهوری اسلامی بر اساس قوانین و مقررات و کنوانسیون های بین المللی، به اتباع خارجی دارای مجوز اقامت خدمات عمومی ارائه می دهد اما اتباع خارجی نیز که به شکل غیرمجاز به کشور وارد می‌شوند باید کشور را ترک کنند.
انتهای پیام

وبگردی

  ارز فی

  نظر شما

  پربیننده‌ترین اخبار فارس

  مهمترین اخبار

  آخرین اخبار فارس

  اخبار برگزیده