آخرین و جدیدترین آمار کرونایی استان فارس ۲ مرداد ۱۴۰۱

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز طی اطلاعیه ای، آخرین وضعیت کروناویروس در استان فارس را از ابتدای شیوع تا امروز یکشنبه، دوم مرداد ۱۴۰۱، اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری برنا از فارس، در این اطلاعیه آمده است: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دو میلیون و ۱۷۷ هزار و ۸۵۸ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه های استان تهیه شده که با بررسی نمونه های انجام شده، ۶۳۶ هزار و ۵۲۰ بیمار مثبت شناسایی شده است.
از مجموع تست های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۷۷۹ هزار و ۴۳۶ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۲۱ هزار و ۳۳۹ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون ۳۹۸ هزار و ۴۲۲ مورد تست سریع انجام شده و ۱۱۵ هزار و ۱۸۱ بیمار مثبت شناسایی شده است.
با بستری ۹۱ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۴۱۰ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد، ۶۱ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.
خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته مورد جدید فوتی کووید۱۹ در فارس گزارش نشده و مجموع جان باختگان ناشی از کووید۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، هشت هزار و ۴۰ نفر است.
همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۲۴ هزار و ۹۵۵ هم استانی مبتلا به کووید۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.
در حال حاضر مجموع تعداد دُز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب چهار دُز، به هشت میلیون و ۱۶۰ هزار و ۳۵۰ دُز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۴۲۳ هزار و ۹۰۵ دُز نوبت اول، سه میلیون و ۱۳۱ هزار و ۱۰۷ دُز نوبت دوم، یک میلیون و ۵۵۳ هزار و ۵۵۱ دُز نوبت سوم و ۵۱ هزار و ۷۸۷ دُز یادآور واکسن بوده است.
انتهای پیام

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار فارس

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار فارس

    اخبار برگزیده