فرخ زاده : تعطیلی پنج‌شنبه‌ها تصمیم راهبردی استان فارس در تقویت صنعت گردشگری است

فرخ زاده : تعطیلی پنج‌شنبه‌ها تصمیم راهبردی استان فارس در تقویت صنعت گردشگری است

قائم مقام استاندار فارس در شورای عالی گردشگری استان با اشاره به اینکه تعطیلی پنج‌شنبه‌ها سبب می ‌شود، مقاصد گردشگری به صورت عادلانه ‌تری در دسترس گردشگران داخلی قرار گیرد افزود این امر امکان انتخاب متنوع ‌تری را برای مقصد سفر به افراد میدهد.

به گزارش خبرگزاری برنا از فارس، محمد فرخ زاده همزمان با هفته گردشگری با تاکید بر اینکه توسعه این صنعت نیازمند زیرساخت ‌های متعدد سخت‌افزاری و نرم‌افزاری است، عنوان کرد: توزیع زمانی تعطیلات یکی از مهمترین راهکارها برای توسعه‌ گردشگری و به خصوص گردشگری داخلی است.
به اعتقاد معاون استاندار فارس بر اساس گزارش‌های شورای جهانی سفر و گردشگری (WTTC)، درصد زیادی از کل درآمد سفر و گردشگری در سطح جهان را گردشگری داخلی تشکیل می‌دهد.
 او با بیان اینکه گردشگری داخلی بخشی اصلی و مهم در صنعت گردشگری محسوب می‌شود، عنوان کرد: بسیاری از کشورها به برای کاهش فقر، بهبود زیرساخت‌ها، اشتغال‌زایی و مهم‌تر از همه برای دستیابی به رشد اقتصادی مد نظر خود به گردشگری داخلی تکیه می‌کنند. 
قائم مقام استاندار فارس در شورای عالی گردشگری استان با اشاره به اینکه تعطیلی پنج‌شنبه‌ها از نظر توزیع زمانی تعطیلات تصمیمی اثر گذار در حوزه گردشگری استان است، عنوان کرد: این تصمیم سبب می ‌شود، مقاصد گردشگری به صورت عادلانه ‌تری در دسترس گردشگران داخلی قرار گرفته و این امکان برای آنها میسر شود که در طول سال بتوانند انتخاب ‌های متنوع ‌تری را برای مقصد سفر خود در نظر بگیرند.
وی با بیان اینکه توزیع مناسب تعطیلات از نظر اقتصادی نیز برای مقاصد اثرات مثبت فراوانی به همراه دارد، افزود: با این تصمیم سفر در طول سال به طور مناسب‌تری توزیع شود که می ‌تواند به پایداری کسب و کارهای مرتبط با گردشگری به خصوص کسب و کارهای خرد کمک کند.
او معتقد است حجم نقدینگی از سپرده های بانکی به سمت توسعه زیر ساخت های گردشگری و ارائه خدمات متنوع می شود.
معاون استاندار فارس بالا رفتن تقاضای نرخ سفر را زمینه ساز توسعه زیر ساخت های گردشگری و زیارت دانست
معاون هماهنگی امور زائرین و گردشگری استانداری فارس از زاویه ای دیگر به تعطیلی روزهای پنج‌شنبه پرداخت و بیان کرد: ایجاد زمینه مناسب برای افزایش سفرهای داخلی می ‌تواند در درازمدت در گسترش حال خوب در جامعه نیز موثر باشد؛ چرا که سفر راهی برای گریز از شلوغی‌ کارهای روزانه و سازوکاری برای دستیابی به آرامش است.
او با بیان توسعه گردشگری طبیعی موجب حفظ محیط زیست و توسعه منابع طبیعی و بازگشت به چرخه ترمیم طبیعت از بین رفته در چند سال قبل و جلوگیری از آسیب های بی رویه ناشی از خشکسالی می‌شود، خاطرنشان کرد: توسعه گردشگری داخلی همچنین سبب می‌شود فرزندان و‌ نسل آینده با آموزش موثر به عنوان محافظان محیط زیست و آثار باستانی و تاریخی و مذهبی عمل خواهند کرد
به گفته فرخ زاده تلاش برای ایجاد زیرساخت‌هایی که در تحکیم بنیان خانواده اثرگذار است، یکی از اولویت‌های تصمیم‌گری مسئولان بر اساس معنویات رهبر معظم انقلاب باید پرداختن به این موضوع باشد.
به اعتقاد فرخ زاده بالا رفتن روحیه نشاط و اجرای برنامه های موثر فرهنگی و آموزشی در قالب الگوی تفریح سالم و ترویج گردشگری حلال از دیگر پیامدهای مثبت تعطیلی روزهای پنج‌شنبه است‌.
معاون استاندار فارس همچنین تاکید کرد: این تصمیم کاهش مصرف انرژی و هزینه های سرسام آور آنرا در پی خواهد داشت.
وی ابراز امیدواری کرد تعطیلی روزهای پنج‌شنبه در استان فارس که ظرفیت های بی نظیر گردشگری در حوزه‌های مختلف زیارتی، تاریخی، طبیعی و... دارد سبب ایجاد تحول و رونق صنعت گردشگری شود.
 
آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار فارس

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار فارس

    اخبار برگزیده