توسعه عدالت اجتماعی و خدمت صادقانه به شهروندان؛ سرلوحه فعالیت های شهرداری منطقه ۲ شیراز

توسعه عدالت اجتماعی و خدمت صادقانه به شهروندان؛ سرلوحه فعالیت های شهرداری منطقه 2 شیراز

شهردار منطقه 2 شیراز گفت: توسعه عدالت اجتماعی و خدمت صادقانه به شهروندان؛ سرلوحه فعالیت های شهرداری منطقه 2 شیراز است.

به گزارش خبرگزری برنا از فارس، محمد تولایی شیرازی در نشست خبری خود با بیان اینکه برخی موفقیت‌های شهرداری منطقه ۲ از جمله در موضوع افزایش چشمگیر درآمدهای شهرداری، صدور پروانه‌های ساخت ،زیباسازی و گسترش فضای سبز با اختلاف زیاد نسبت به سایر مناطق گویای روند رو به رشد توسعه ای  است، گفت: مفتخریم که با  کار تیمی و همراهی مجموعه شهرداری شیراز و شورای شهر عملکرد منطقه ۲ مورد رضایت مردم است.
وی با اشاره به اینکه همکاران ،کارشناسان و پیمانکاران منطقه ۲ الگوی همدلی و هماهنگی برای خدمت صادقانه و مضاعف به شهروندان هستند ، افزود:  بجای اقدامات ویترینی و شعار به عملگرایی و کار شبانه روزی پرداختیم و لحظه به لحظه  دوران مسئولیتی را موهبتی برای خدمت به مردم و رفع مشکلات شیراز بعنوان حرم سوم اهل بیت می دانیم .
تولایی ادامه داد: برخی اقدامات عمرانی،آسفالت و زیبا سازی در بخشهایی از حوزه مسولیتی پس از بیست سال انجام شده است . این در حالیست که چشم انداز سال آینده رسد ۲۰۰درصدی در تعداد پروژه های عمرانی و زیر ساختی بخصوص در مناطق کمتر برخوردار به منظور رسیدگی به اقشار محروم است .
شهردار منطقه دو تاکید کرد: سال آینده در صورتیکه دستگاه های خدمات رسان در سطح این منطقه عملیات عمرانی آنها به پایان رسیده باشد قطع به یقین اعلام می کنیم که هیچ کوچه ای را نخواهیم داشت که آسفالت و خاکی باشد. 
وی با اشاره به اینکه یکی از مشکلات منطقه دو عدم آسفالت معابر و کوچه هاست و شهروندان نسبت به این موضوع شکایت بسیاری دارند، عنوان کرد: در این خصوص بیش از ۵۷ هزار و ۸۵۰ متر مربع عملیات آسفالت اجرا شده است و عملیات زیر سازی آسفالت و کانیو گذاری و جدول گذاری در سطح محلات صورت گرفته است.
شهردار منطقه دو شیراز با بیان اینکه این منطقه ۴۳۰۰ هکتار وسعت دارد که از این میزان ۵۸۰ هکتار در بافت فرسوده است، گفت: باتوجه به اینکه نوع مرزبندی منطقه دو و همسایگی آن با چند منطقه است این منطقه ۲۸ محله دارد و قریب به ۲۰۰ هزار نفر جمعیت دارد .  
تولایی اضافه کرد: در سطح منطقه دو تعداد هفت محله کم برخوردار وجود دارد که ارزش ریالی برای اجرای پروژه های عمرانی و خدمات شهری این محلات محروم بالغ بر ۶۳ میلیارد تومان است. 
وی همچنین با تآکید بر اینکه در حوزه معاونت فنی و عمرانی به عنوان فصل شکوفایی منطقه دو تلاش شد تا توسعه عدالت اجتماعی و خدمت صادقانه به شهروندان سر لوحه کار شهرداری منطقه قرار بگیرد افزود: این سؤال همواره مطرح است که چرا باید استشمام بوی خوش در شمال غرب شیراز باشد و بوی فاضلاب و نامطبوع  را جنوب شیراز داشته باشد که در این خصوص با نفوذ به عمق محلات، شناسایی، احصاء و شناسنامه دار کردن نیازهای شهروندان با اصول علمی، پروژه ها تعریف شد. 
تولایی ادامه داد: هم اکنون تعداد ۱۰۵ پروژه عمرانی و خدمات شهری در مرحله روند ثبت در سامانه PMIS است که از این تعداد ۹۰ پروژه در سامانه تکمیل شده و در حال تشریفات مناقصه بوده و همچنین ۱۵ پروژه در حال انجام است. 
شهردار منطقه دو شیراز همچنین با اعلام این موضوع که هزینه پروژه های عمرانی منطقه بالغ بر ۷۵ میلیارد تومان به جز هزینه های تملک بوده است، افزود: از تعداد ۵۵ پروژه عمرانی در سطح منطقه پروژه احداث ۴۵ متری محراب، پیاده راه سلامت ضلع غربی احمد ابن موسی(ع) ، پیاده راه مدافعان سلامت، زمین های ورزشی، میدان گاه های شهری و بوستان های حاشیه ای از اهم این پروژه ها است.
تولایی همچنین خاطر نشان کرد: در سال جاری براساس ارزیابی صورت گرفته منطقه دو به عنوان یکی از مناطق برتر در حوزه رفع محرومیت زدایی معرفی شد. 
این مقام مسئول با بیان اینکه در تلاشیم تا مردم برای استفاده از خدمات تفریحی مجبور نشوند به شمال و شمال غرب بروند، گفت: نباید واژه محرومیت را برای محله های سطح شهر بکار برد. چرا که محروم ما مدیران بوده ایم که از سال های گذشته تاکنون توانسته ایم خدمات را به نحو شایسته و بایسته به شهروندان ارائه شود.
تولایی ادامه داد: در تلاشیم تا در محلاتی همچون گود شیری، گلکوب،  شیخ علی چوپان، دباغی، دهپیاله پروژه هایی تعریف شود که رفع محرومیت آنها انجام شود . 
شهردار منطقه دو با بیان اینکه یکی از فعالیت های مهمی که در سطح منطقه تعریف شد پراکندگی فعالیت های عمرانی و خدمات شهری بود، افزود : تلاش شد تا در تمام سطح منطقه دو پروژه هایی در حوزه های مختلف عمرانی، فضای سبز و خدمات شهری تعریف شود که با این اقدام منطقه دو تبدیل یک کارگاه عمرانی در سطح منطقه شده است. این در حالیست که از سال آینده یک کارگاه عمرانی بزرگ به وسعت ۲۵۰۰ هکتار در محدوده خدماتی این منطقه ایجاد خواهد شد.
اقدامات صورت گرفته در حوزه عمرانی و خدمات شهری محلات کم برخوردار دیگر موضوع مورد اشاره شهردار منطقه دو بود و وی ابراز کرد: لوله گذاری کوچه های محلات سطح منطقه، پیاده رو سازی و اصلاح شیب معابر گلکوب و اجرای عملیات جمع آوری آب های سطحی در شهرک بهار، احداث سرویس بهداشتی در بوستان شکوفه و مرمت دیواره و جداره سازی ۶۰ هزار متر مربع در دو محله گود شیری و دباغی از دیگر اقدامات است.   
تولایی ادامه داد: از تعداد ۵۵ پروژه عمرانی در سطح منطقه پروژه احداث ۴۵ متری محراب، پیاده راه سلامت ضلع غربی احمد ابن موسی(ع) ، پیاده راه مدافعان سلامت، زمین های ورزشی، میدان گاه های شهری و بوستان های حاشیه ای از اهم این پروژه ها می باشد. 
تولایی همچنین در این نشست به حوزه درآمد پایدار و سرمایه گذاری منطقه اشاره کرد و افزود: تا پایان بهمن ماه سال جاری ۱۲۰ درصد تحقق بودجه با احتساب متمم صورت گرفت که در نوع خود بی نظیر بود. این در حالیست که در سال ۱۴۰۰ بالغ بر ۶۲ درصد از بودجه محقق شد که این میزان در یازده ماهه سال جاری ۱۱۵ درصد تحقق داشت. 
شهردار منطقه دو به یکی اقدامات مهم منطقه در وصول مطالبات اشاره و عنوان کرد: شهرداری منطقه دو جزء اولین مناطقی بود که مبادرت به راه اندازی واحد وصول مطالبات از اداره دولتی کرده است که این اقدام منجر به شناسایی قریب به ۹۰۰ میلیارد تومان بودجه شد که در مرحله اول ثبت و تأیید مبلغ ششصد میلیارد تومان صورت گرفت. 
وی همچنین در خصوص قرار دادهای منعقد شده گفت: در حوزه قرار دادهای منعقد شده در چهار ماهه ابتدای سال جاری ۵۱ قرار دادمنعقد شد و ۳۹ قرار داد در تشریفات مناقصه است. 
تولایی با بیان اینکه در حوزه جذب بودجه جاری با احتساب بودجه متمم ۸۵ درصد جذب بودجه جاری صورت گرفت، به بودجه بخش عمرانی اشاره کرد و افزود: در این بخش باتوجه به سررسید صورت وضعیت تا خرداد ماه سال آینده جذب صد در صدی خواهیم داشت. 
حوزه فنی و شهرسازی دیگر حوزه مورد تشریح شهردار منطقه دو بود و شهردار منطقه در این خصوص بیان کرد: در حوزه فنی و شهرسازی تا پایان بهمن ماه سال جاری تعداد۲۲۴ موافقت اصولی، ۳۶۳ مورد پروانه ساختمانی و ۳۹۵ مورد پایان کار و ۲۸۲ عدم خلاف و ۲۳۲۰ مورد استعلام غیر آپارتمانی صادر شده است که این آمار نشان دهنده کثرت و تراکم جمعیتی و فعالیت های گسترده منطقه دو است. 
تولایی ادامه داد: در حوزه ممیزی و اطلاعات مکانی حوزه های ۲۹ تا ۶۳ مربوط به شهرداری منطقه است که عمده فعالیت ها در حوزه تجاری است.  
او اضافه کرد: میزان وصولی از حوزه ممیزی بالغ بر ۱۵ میلیارد تومان بوده که این میزان برای منطقه ای که نیاز به ارتقاء کیفیت زندگی دارد و دارای بافت های تجاری و مرغوب در خیابان های لطفعلی خان زند و مشیر فاطمی است، در پایدارسازی درآمد بسیار موثر بوده است.  
شهردار منطقه دو همچنین در خصوص اقدامات صورت گرفته در حوزه فضای سبز، عنوان کرد: در این حوزه  ۱۹ پروژه احداثی در بیست و هفت نقطه منطقه انجام شد که منجر به افزایش ۱.۱ دهم مربع سرانه فضای سبز منطقه شد. 
تولایی افزود: با مجموع اقدامات صورت گرفته در حوزه فضای سبز، منطقه دو موفق به کسب رتبه برتر در حوزه احداث، نگهداری و تعمیر و مرمت از سوی سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری شد. 
او یادآور شد: در حال حاضر سرانه فضای سبز منطقه ۸.۱ متر مربع است که این میزان در سال گذشته ۷.۱ متر مربع بوده است.  
اقدامات صورت گرفته در حوزه عمرانی و خدمات شهری محلات کم برخوردار دیگر موضوع مورد اشاره شهردار منطقه دو بود و وی ابراز کرد: لوله گذاری کوچه های محلات سطح منطقه، پیاده رو سازی و اصلاح شیب معابر گلکوب و اجرای عملیات جمع آوری آب های سطحی در شهرک بهار، احداث سرویس بهداشتی در بوستان شکوفه و مرمت دیواره و جداره سازی ۶۰ هزار متر مربع در دو محله گود شیری و دباغی از دیگر اقدامات است.   
 
آماده باش کامل پرسنل شهرداری منطقه ۲تا پایان تعطیلات نوروزی برای خدمت رسانی به شهروندان و مهمانان نوروزی   
شهردار منطقه دو همچنین ضمن اعلام آمادگی منطقه دو در پذیرایی و میزبانی از میهمانان و زائرین نوروزی، گفت: در راستای اقدامات انجام شده در حوزه شهری به مناسب فرا رسیدن ایام نوروز در پنج نقطه، المان های نوروزی نصب خواهد شد. 
تولایی یادآور شد: مساجد و مدارس در ایام نوروز برای مساعدت به مهمانان نوروزی همراهی می نمایند.
شهردار منطقه دو در پایان یادآور شد: در سال ۱۴۰۲ تعداد شانزده پروژه کلان عمرانی در کنار ریز پروژه ها تعریف شده است که مناسب و بهسازی سازی بوستان کوی زهرا، احداث ۴۵ متری و لوله گذاری خیابان هرمزگان، پیاده رو سازی و جداره سازی بلوار رازی، ساماندهی فاز یک خیابان خلیج فارس ، احداث زمین چمن در خیابان کارگران و پروژه بهسازی و مرمت بنای تاریخی آبش خاتون در سطح ملی در راستای احیاء و جایگاه بانوان در این پروژه، از جمله اقدامات عمرانی سال آینده خواهد بود. 
تولایی اضافه کرد: در تلاشیم تا یک محور گردشگری مذهبی با ساماندهی آرامستان دارالاسلام، خیابان شاهداعی الی الله و آبش خاتون شکل بگیرد.
 
تغییر فرهنگ با اجرای پروژه ها همراه است
گفتنی است ناظر شورا در منطقه دو در این نشست اظهار داشت: در سطح منطقه هم اکنون بیش از یکصد پروژه در حال اجراست. 
محمد تقی تذروی اضافه کرد: درآمد منطقه دو، طی چند ماهه گذشته بیش از سایر مناطق بوده است. 
ناظر شورا در منطقه دو شهرداری با بیان اینکه روزهای دوشنبه هر هفته برنامه ملاقات مردمی برگزار می شود، گفت: در این برنامه شنوای تمام مشکلات مردم سطح منطقه بوده و در چارچوب قانونی در صدد رفع مشکلات مردم هستیم. 
تذروی با بیان اینکه در این منطقه تا رسیدن به آرمان های مد نظر راه طولانی پیش رو داریم، گفت: در اجرای برخی اقدامات همچون عملیات آسفالت با  دستگاه های خدمات رسان تداخل وجود دارد.   
ناظر شورا در منطقه دو ابراز کرد: در حوزه محرومیت زدایی، کم کاری های گذشته را امروز لمس می کنیم اما عزم جدی برای مقابله با این اقدام آغاز شده است. 
تذروی همچنین به وضعیت دروازه کازرون در این منطقه اشاره کرد و گفت: وضعیت این بازار و خیابان خاص است و باتوجه به اعتراضی که شهروندان نسبت به آن دارند پاکسازی ها صورت می گیرد اما معضل جای دیگر است.
وی یادآور شد: متأسفانه آمار سرقت های جز  بسیار بالاست و فشار اقتصادی بر یک قشر خاص است.
 
 
آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار فارس

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار فارس

    اخبار برگزیده