به گزارش خبرنگار برنا ازفارس، سردار "احمد علی گودرزی" در جمع خبرنگاران، اظهارداشت:در مرداد ماه سال جاری دو نفرشاکی به مراجع انتظامی شهرستان مراجعه واعلام می کنند تعداد سه نفر ناشناس مسلح با یک دستگاه موتورسیکلت جلوی آنها را گرفته و ضمن بستن دست و پای آنها با تهدید کلید مغازه طلافروشی را از آنها گرفته و حدود 2 کیلوگرم طلای موجود در ویترین مغازه را سرقت کرده اند.
وی ادامه داد: مجددا" اطلاع حاصل می شود که یک باب مغازه طلا فروشی دیگر در این شهرستان مورد دستبرد سارقان مسلح قرار گرفته ومقدار تقریبی 4 کیلوگرم طلا به سرقت و سارقان ضمن اقدام به تیراندازی در محل سرقت با یک دستگاه خودرو پژو 405 متواری گردیده اند.
فرمانده انتظامی استان فارس افزود: با انجام اقدامات اطلاعاتی و فنی گسترده توسط مأموران، سه نفر سارق به همراه دو همدست آنان در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر و در تحقیقات به جرم ارتکابی اقرار و مقدار سه کیلو و 350 گرم طلای مسروقه و یک قبضه سلاح گرم مورد استفاده در سرقت ها کشف شد.
سردار گودرزی در ادامه به دستگیری سارقان اماکن اشاره کرد و افزود: با تلاش مأموران انتظامی استان فارس دو نفر متهم در این راستا دستگیر و در تحقیقات به 60 فقره سرقت از درون باغ ها و ساختمان های در حال احداث در سطح شهرستان شیراز اقرار کردند.
کشف بیش از 3 تن مواد مخدر در فارس
 وی سپس به کشف مواد مخدر در استان اشاره کرد و گفت:  در یک ماه گذشته سه تن و 158 کیلو و 800 گرم مواد مخدر شامل دو تن و 587 کیلوگرم تریاک، 528 کیلوگرم حشیش، 38 کیلو و 200 گرم هروئین، 600 گرم شیشه و 5 کیلوگرم سایر مواد مخدر کشف شده است.
فرمانده انتظامی استان فارس ادامه داد: در این مدت یک هزار و 500 نفر دستگیر و به مراجع قضائی معرفی شده اند.
دستگیری باند جاعلان اسناد ملکی
سردار گودرزی  همچنین از دستگیری باند جاعلان اسناد ملکی جهت ارائه به دادسرا خبر داد و گفت: مأموران دریافتند افرادی درجلوی دادسراها با تهیه اسناد ملکی جعلی اقدام به تودیع وثیقه برای متهمان کرده ودر ازای آن مبالغی وجه نقددریافت می نمایند.
وی ادامه داد: مراتب به طور ویژه در دستور کار مأموران پلیس آگاهی قرار گرفت و با انجام اقدامات اطلاعاتی و پلیسی سه نفر در این رابطه شناسایی و دستگیر شدند.
فرمانده انتظامی استان فارس افزود: در بازرسی از منزل این افراد تعداد زیادی فرم های مربوط به شعب مختلف دادسرا به صورت سفید مهر، پاکت های نامه با مهر دادسرا، فرم های مربوط به کارشناسی ثبت ، تعداد زیادی تمبرهای مالیاتی جعلی و اسناد مالکیت کشف شد.
افزایش کشف قاچاق درفارس
سردار گودرزی با اشاره به افزایش 39 درصدی کشفیات کالای قاچاق در مقایسه با سال گذشته، افزود: در راستای مبارزه با کالای قاچاق و ارز، ماموران انتظامی شهرستان لارستان موفق شدند در دو عملیات جداگانه در محور هرمزگان – لارستان، مقدار زیادی کالای قاچاق شامل دو هزار و 740 دستگاه گوشی تلفن همراه، یک هزار و 250 عدد فلش مموری، یک هزار و 592 عدد ساعت مچی خارجی و 527 هزار و 600 نخ سیگار خارجی قاچاق کشف کنند.
وی با بیان اینکه ارزش تقریبی این محموله قاچاق بیش از 40 میلیارد ریال برآورد شده است، افزود: در این رابطه 4 نفر دستگیر و سه دستگاه خودرو پژو 405 و یک دستگاه خودرو ال 90 توقیف شد.
دستگیری دو نفر قاتل در شیراز، انهدام باند سارقان خودرو و درون خودرو با 15 فقره سرقت و کشف یک هزار و 80 دستگاه تلفن همراه قاچاق با ارزشی بالغ بر 12 میلیارد ریال توسط پلیس آگاهی استان از دیگر موارد مهمی بود که فرمانده انتظامی استان فارس به تشریح آنها پرداخت.